Xoom – tablet od Motoroli bez żadnych blokad

Xoom - tablet od Motoroli bez żadnych blokad 20

Nadszedł teraz taki czas, że informacje dotyczące Motoroli Xoom będą do nas napływać bardzo często. Wszystko przez to, że jest on już w posiadaniu użytkowników. W poprzednim newsie możecie zobaczyć, dzięki mojemu koledze Tomkowi, proces rozpakowania urządzenia. Ja tym razem mam pewne ciekawe informacje.

Odwiedzając forum xda, możemy się dowiedzieć dwóch bardzo ważnych rzeczy. Tak dobrych, że postanowiłem o nich napisać, bo na pewno się z nich ucieszycie.

Po pierwsze, okazało się, że bootloader da się w prosty sposób odblokować o czym mówi sama Motorola. Otwiera to furtkę dla wszystkich developerów, którzy dzięki temu mogą zrobić z oprogramowaniem tabletu co zechcą.

Druga i chyba ważniejsza wiadomość od pierwszej to taka, że Xoom nie ma żadnej blokady na WiFi. Jak się okazuje, było to tylko działanie marketingowe, żeby Verizon mógł trochę zarobić. W rzeczywistości sprzęt może być sprzedawany (oczywiście w Ameryce) detalicznie i nie będzie on w żaden sposób zablokowany. Ta wiadomość powinna ucieszyć tych, którzy chcą sobie kupić tablet zza morza ;)