TWRP (Team Win Recovery Project) już dostępne na Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro to jedna z najgłośniejszych premier tego roku, a jego aparat przez wielu został zdefiniowany jako najlepszy z najlepszych. Nowym urządzeniem od Chińczyków interesują się nie tylko fotografowie, ale również deweloperzy. Pierwszym owocem tego zainteresowania jest możliwość zainstalowania TWRP na tym modelu.

TWRP (Team Win Recovery Project) to aktualnie najpopularniejsze Custom Recovery. Pojawia się ono na niemalże każdy nowy, popularniejszy sprzęt, który bazuje na Androidzie. Tym razem zostało ono przygotowane na najnowszego flagowca od Huawei – P20 Pro. Urządzenie to bazuje na autorskim procesorze Chińczyków, HiSillicon Kirin 970. Znajdziemy go również w Mate 10, Mate 10 Pro oraz Honor View 10, na które również, już jakiś czas temu, zostało udostępnione TWRP.

https://www.tabletowo.pl/2018/02/24/tego-sie-nie-spodziewalem-smartfony-huawei-moga-okazac-sie-idealne-do-custom-rom-ow/

Pojawienie się TWRP na ten model otwiera jego właścicielom wiele drzwi. Pozwala to na zrobienie roota, instalowanie przeróżnych modyfikacji, a także Custom ROM-ów. Użytkownik również będzie mógł wykonać pełny backup systemu i danych na swoim urządzeniu, a później, kiedy zajdzie potrzeba, przywrócić swoje wcześniej zapisane ustawienia.

Pojawienie się TWRP na smartfony od Huawei wróży, że deweloperzy coraz chętniej będą chcieli tworzyć modyfikacje na te urządzenia.

TWRP na Huawei P20 Pro możecie pobrać stąd.

Źródło: XDA-Developers, AndroidHeadlines