Reklama

Ludzie, którzy zrobili najlepszą grę na smartfony, zapowiadają kolejny tytuł!

Nie ma się co oszukiwać – Monument Valley (zarówno pierwsza część, jak i druga) to jedne z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek trafiły na urządzenia mobilne. Studio, które jest odpowiedzialne za ich sukces, zapowiedziało dziś nową, wieloplatformową produkcję o tytule Alba: a Wildlife Adventure.

Reklama

Monument Valley I i II to do dziś świetne gry

Z prawdziwą przyjemnością ograłem zarówno pierwsze Monument Valley, a później jego kontynuację w postaci Monument Valley 2. Te estetyczne, świetnie udźwiękowione produkcje przez długie miesiące od swoich premier znajdowały się na szczycie najlepiej sprzedających się produkcji mobilnych. Nieprzesadnie skomplikowane łamigłówki, bazujące na geometrycznych konstruktach tworzących złudzenia optyczne wciągały jak bagno i mimo prostej formuły, zdołały zjednać sobie mnóstwo fanów.

Studio Ustwo Games przez długi czas bazowało na zyskach, jakie przyniosły im powyższe gry, ale po cichu tworzyło coś równie urokliwego i przyjemnego dla oczu. Nowa gra będzie nosić tytuł Alba: a Wildlife Adventure, a jej zwiastun trafił do sieci.

Bardzo czekam na Alba: a Wildlife Adventure

Ustwo Games nie uraczyło nas nawet fragmentem rozgrywki nowej produkcji, ale po zwiastunie można oczekiwać się kolorowego, sympatycznego i wyciszającego tytułu – dokładnie takiego, którego spodziewalibyśmy się po twórcach Monument Valley.

Opis gry na Steam mówi:

Alba odwiedza swoich dziadków na śródziemnomorskiej wyspie i spodziewa się spokojnego lata, wypełnionego odkrywaniem dzikiej przyrody wraz ze swoją przyjaciółką Ines. Ale kiedy widzi zwierzę w niebezpieczeństwie, zdaje sobie sprawę, że musi coś z tym zrobić!

Krótka zapowiedź prasowa zdradza, że inspiracją do stworzenia gry była miłość do natury, jaką żywią członkowie zespołu i miłe wspomnienia z dzieciństwa z wakacji, które spędzali z rodziną nad wybrzeżem Morza Śródziemnego.

Alba: a Wildlife Adventure ukaże się zimą na systemach iOS, Android, macOS, tvOS, komputerach osobistych oraz na konsolach (choć zapowiedź nie wskazuje, na których). Jestem bardzo ciekaw efektu!