Twórca projektu Ara przenosi się z Google do Nexpaq | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Twórca projektu Ara przenosi się z Google do Nexpaq

Dołącz do dyskusji 0

Jak już wiemy Google wstrzymał prace nad projektem swojego modularnego smarftona – projektu Ara na czas nieokreślony. Nie spodobało się to jak widać jego twórcy Danowi Makoskiemu, który postanowił przejść do firmy Nexpaq.

Wszystkiego dowiadujemy się dzięki wywiadowi 9to5Google z Danem. Makoski jest oburzony, że szefowie Google wstrzymali projekt, w którym mnóstwo osób ciężko pracowało, aby zbudować innowacyjny, modularny smartfon. Projekt Ara osiągnął w sieci dosyć dużą popularność, zyskując przy tym sporą liczbę sympatyków zmuszonych teraz do czekania na upragnioną prezentacje (o ile w ogóle do niej dojdzie). Dan nie chcąc czekać bezczynnie, aż Google znów otworzy prace nad projektem, postanowił odejść z firmy. Swoje stanowisko przekazał zaufanemu Rickowi Osterlohowi, który jako jeden z niewielu menadżerów od początku projektu cały czas go wspierał.

Następnym miejscem pracy Makoskiego będzie teraz firma Nexpaq, która zorganizowała kickstarterową zbiórkę na modularne obudowy do popularnych flagowców, takich jak Galaxy S6 czy iPhone 6. Nowy pracownik Nexpaq wierzy w swoją ideę twierdząc, że modularność nie jest chwilową modą i będzie trwać tak długo, jak klienci będą cenili sobie kreatywność nad bierną konsumpcję urządzeń. Słowa te mogą świadczyć o tym, że Makoski będzie teraz pracował z Nexpaqiem nad modularnym smartfonem.

832f15b43bef6b920c518925c70c4cdd_original

Czyżby z tej współpracy miał z tego wyrosnąć silny konkurent dla projektu Ara?

Źródło: 9to5Google dzięki Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - nocne przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona