Twitter zwiększa limit objętości GIF-ów do 15 MB | Tabletowo.pl

Twitter zwiększa limit objętości GIF-ów do 15 MB

Dołącz do dyskusji 0

Na początku, kiedy Twitter startował z możliwością przesyłania GIF-ów w wiadomościach w lutym tego roku, pojedyncza animacja nie mogła ważyć więcej niż 3 MB. Później zwiększono tą wartość do 5 MB. A teraz – do 15 MB.

Twitter staje się prawdziwą GIF-platformą. Zmian nie ogłoszono specjalnie hucznie, gdyż informację o powiększeniu dopuszczalnej wielkości animacji podano jedynie na zaktualizowanej stronie pomocy Twittera. Jak widać, ktoś to czyta.

Zdjęcia mogą ważyć do 5 MB; animowane GIF-y do 5 MB w aplikacji mobilnej i do 15 MB w przypadku strony internetowej.

Aha, czyli jedynie osoby korzystające z webowej wersji Twittera mogą wrzucać grubsze GIF-y, przynajmniej na razie. Niewykluczone, że firma niebawem udostępni taką możliwość również tym, którzy korzystają z serwisu przez smartfony. Dzięki temu znacznie powiększy się arsenał oręża, który będzie można wykorzystać przeciwko znajomym w bitwach na animacje.

Można powiedzieć, że to kosmetyka, ale Twitter ewidentnie boi się rewolucji i woli drogę powolnego rozwoju. Nie tak dawno umożliwiono udostępnianie dłuższych filmików na Vine i wprowadzono usprawnienia, dzięki którym nazwy użytkowników i załączniki nie zajmują już żadnego ze 140 znaków przewidzianych na jedną wiadomość. Ewidentnie nie są to działania, które mają na celu zjednać sobie nowych użytkowników. Raczej chodzi o to, żeby nie zniechęcić starych.

O kolejnych zmianach dowiemy się pewnie od tych samych ludzi, którzy z jakiegoś powodu czytają strony pomocy Twittera.

źródło: cnet.com

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona