Twitter wprowadza kolejne narzędzie, które ma utrudnić nękanie innych użytkowników - Tabletowo.pl

Twitter wprowadza kolejne narzędzie, które ma utrudnić nękanie innych użytkowników

Choć nie należę do „gwiazd technologicznego Twittera”, to niestety spotkałem się już z użytkownikami, którzy ewidentnie nie mieli wobec mnie przyjaznych zamiarów. Na szczęście serwis udostępnia szereg rozwiązań, pozwalających w łatwy i szybki sposób odciąć się od takich osób. Teraz pojawia się kolejne.

Nękanie przybiera przeróżne formy. Jedną z nich może być spamowanie wiadomościami bezpośrednimi (tzw. DM, z ang. Direct Message). Jednak dzięki nowemu rozwiązaniu, użytkownik-ofiara nie będzie już nimi niepokojony. Twitter wprowadził bowiem nowość w postaci konieczności zaakceptowania korespondencji od innej osoby.

W praktyce ma to wyglądać tak, jak na Facebooku – w skrzynce odbiorczej pojawią się dwie zakładki: przychodząceoczekujące. Do tej pierwszej trafią wiadomości od użytkowników, których obserwujemy. Do drugiej „przegródki” natomiast korespondencja od nieznajomych. Gdy w nią wejdziemy, dostaniemy do wyboru dwie możliwości: akceptujskasuj. Jeżeli zdecydujemy się na tę pierwszą, to kolejna poczta od danej osoby znajdzie się już w głównej skrzynce.

W ostatnim czasie Twitter wprowadził całą masę rozwiązań, które mają utrudnić nękanie innych użytkowników. To cieszy, ponieważ wcześniej ofiary musiały najczęściej bronić się same, z powodu czego nie kryły oburzenia. Teraz mają za sobą serwis, którego wysiłki naprawdę przynoszą poprawę sytuacji – jak bowiem wspomniałem, mnie też już zdarzyło się (niestety) z nowych „udogodnień” skorzystać.

Źródło: Twitter dzięki cnet

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona