(fot. Tabletowo.pl)

Twitter chce wprowadzić wyższą jakość, więc ukryje obraźliwe wiadomości

Niestety, na serwisach społecznościowych nie brakuje trolli i użytkowników, który negatywnie wpływają na ogólną jakość zamieszczanych treści. W związku z tym, Twitter, tak samo jak chociażby Facebook, musi walczyć z osobami łamiącymi regulamin społeczności. Dotyczy to dbania o posty, komentarze, a także prywatne wiadomości.

Reklama

Twitter walczy z obraźliwymi wiadomościami

Na wstępie warto zaznaczyć, że serwis społecznościowy już teraz umożliwia pozbycie się bezpośrednich wiadomości od wszystkich użytkowników. Możliwe jest bowiem włączenie opcji, która dopuszcza wiadomości wyłącznie od obserwowanych osób. W tym celu należy przejść do ustawień konta, a następnie wybrać pozycję Prywatność i bezpieczeństwo i odznaczyć opcję Otrzymuj wiadomości od wszystkich.

Reklama

Jeśli jednak nie chcemy korzystać z tak restrykcyjnego narzędzia, to warto zainteresować się nową funkcją. Twitter testuje ukrywanie wiadomości, które mogą zawierać obraźliwe treści. Należy mieć na uwadze, że wskazywaniem takich treści będzie zajmował się automat, więc niewykluczone, że niektóre wiadomości zostaną błędnie oznaczone.

Użytkownicy, którzy mają włączoną opcję Otrzymuj wiadomości od wszystkich, po wejściu do sekcji bezpośrednich wiadomości powinni widzieć folder Żądania wiadomości. To tutaj znajdują się wszystkie pierwsze wiadomości pochodzące od nieobserwowanych kont.

W nowych założeniach do folderu Żądania wiadomości mają trafiać wyłącznie wiadomości zgodne z przyjętymi zasadami społeczności. Z kolei wszystkie obraźliwe treści będą wrzucane głębiej do wspomnianego przed chwilą folderu. Po wejściu do niego, pojawi się specjalna sekcja z „dodatkowymi wiadomościami” – to tutaj znajdziemy obraźliwe wiadomości. Będzie można je przejrzeć, a także szybko usunąć.

Nowość jest obecnie testowana. Najpewniej niebawem zostanie wprowadzona u wszystkich użytkowników.

To kolejny krok w celu polepszenia Twittera

Jednym z obecnych celów serwisu jest wpłynięcie na jakość treści. Twitter na początku roku chwalił się, że coraz lepiej automatycznie wykrywa obraźliwe tweety, zamiast polegać głównie na zgłoszeniach nadużyć przez użytkowników.

Szkoda, że mimo tego lepszego wykrywania nieodpowiednich treści i całego wkładanego wysiłku, Twitter wciąż jest pełny materiałów, które z pewnością nie powinny znaleźć się na tym serwisie. Nie brakuje też trolli, którzy uprzykrzają korzystanie normalnym osobom. Niestety, aktualnie dostępnym filtrom nie zawsze uda się odsiać nieodpowiednie komentarze i tweety.

Polecamy również:

Nowy, znacząco zmieniony Twitter zaczyna trafiać do wszystkich użytkowników

źródło: The Verge