Twitter od teraz będzie znacznie bardziej przyjaznym i bezpiecznym miejscem, wolnym od nienawiści | Tabletowo.pl

Twitter od teraz będzie znacznie bardziej przyjaznym i bezpiecznym miejscem, wolnym od nienawiści

Dołącz do dyskusji 0

Dokładnie tydzień temu Twitter zapowiedział, że bierze się ostro do roboty i w ciągu kilku dni wprowadzi mechanizmy, które poprawią komfort i bezpieczeństwo użytkowników oraz zminimalizują zjawisko nękania. Amerykanie dotrzymali danej obietnicy, ponieważ zmiany są właśnie wcielane w życie.

A są dokładnie trzy. Po pierwsze, Twitter podjął kroki, aby namierzyć permanentnie zbanowanych użytkowników i powstrzymać ich od tworzenia nowych kont. Amerykanie zamierzają skupić się jeszcze efektywniej na najpowszechniejszych formach nękania oraz profilach, powołanych do życia wyłącznie po to, aby uprzykrzać życie innym.

Twitter pracuje również nad „bezpiecznym wyszukiwaniem”, które z wyników wyszukiwania usuwa tweety, zawierające potencjalnie drażliwy kontent, jak również te, pochodzące od zablokowanych lub wyciszonych użytkowników. Jeżeli jednak ktoś będzie chciał mimo wszystko wziąć je pod uwagę, to może to zrobić, wybierając odpowiednią opcję.

Twitter zamierza także identyfikować oraz usuwać tweety-odpowiedzi niskiej wartości albo takie, które mają na celu wyłącznie obrazić lub znieważyć danego użytkownika. Dzięki temu konwersacja ma trzymać poziom i nie zamieni się w prymitywną pyskówkę. Jednak – tak samo, jak w poprzednim przypadku – także i tutaj użytkownik będzie mógł do nich dotrzeć (wystarczy, że zjedzie na sam dół i kliknie w odpowiednim miejscu).

Twitter obiecuje przy okazji, że w najbliższym czasie udostępnione zostaną kolejne rozwiązania, poprawiające w jeszcze większym stopniu komfort oraz bezpieczeństwo użytkowników serwisu. Jednocześnie też zaznaczono, że nie wszystkie zmiany będą widoczne „gołym okiem”. O każdej jednak zostaniemy poinformowani stosownym komunikatem.

Źródło: Twitter

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona