Ważne
Wiko VIEW

Użytkownicy Twittera będą jeszcze bezpieczniejsi. Serwis zamierza wyplenić zjawisko nękania innych

Twitter, jak każde medium, nie jest wolne od hejtu. Wielu użytkowników każdego dnia jest wyzywana lub szykanowana i to najczęściej bez konkretnego powodu – po prostu, bo ktoś ma takie widzimisię. Serwis robi, co może, aby wyeliminować to zjawisko, lecz wciąż nie udało mu się tego zrobić w 100%. Teraz jednak zapowiedziano, że zostaną podjęte bardziej zdecydowane kroki.

Przyznano bowiem, że do tej pory działano zbyt opieszale i nieefektywnie. Ale Ed Ho z Twittera obiecał, że bezpieczeństwo użytkowników jest najwyższym priorytetem i serwis zrobi wszystko, aby nie dochodziło do sytuacji, w których ktoś jest nękany. W dodatku zmiany mają być od teraz wprowadzane znacznie szybciej.

Jak zapewnia Ed Ho, pierwsze pojawią się w ciągu kilku najbliższych dni. Nie wszystkie będą jednak widoczne dla użytkowników. I choć nie padło więcej szczegółów, to mężczyzna zdradził, że ulepszony zostanie m.in. system wyciszania i zgłaszania kontTwitterowiczów ma również chronić specjalny mechanizm, uniemożliwiający nękanie ich osoby z kilku różnych kont (choć system zapewne musi wykryć, że założyła je jedna i ta sama jednostka).

Oczywiście Twitter zachęca też wszystkich użytkowników, aby dzielili się swoimi spostrzeżeniami i ewentualnymi doświadczeniami, ponieważ z pewnością pomoże to, może nie całkowicie wyeliminować, ale na pewno w jeszcze większym stopniu zminimalizować zjawisko nękania w tym serwisie.

Źródło: Engadget

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona