Użytkownicy Twittera będą jeszcze bezpieczniejsi. Serwis zamierza wyplenić zjawisko nękania innych - Tabletowo.pl
Ważne

Użytkownicy Twittera będą jeszcze bezpieczniejsi. Serwis zamierza wyplenić zjawisko nękania innych

Twitter, jak każde medium, nie jest wolne od hejtu. Wielu użytkowników każdego dnia jest wyzywana lub szykanowana i to najczęściej bez konkretnego powodu – po prostu, bo ktoś ma takie widzimisię. Serwis robi, co może, aby wyeliminować to zjawisko, lecz wciąż nie udało mu się tego zrobić w 100%. Teraz jednak zapowiedziano, że zostaną podjęte bardziej zdecydowane kroki.

Przyznano bowiem, że do tej pory działano zbyt opieszale i nieefektywnie. Ale Ed Ho z Twittera obiecał, że bezpieczeństwo użytkowników jest najwyższym priorytetem i serwis zrobi wszystko, aby nie dochodziło do sytuacji, w których ktoś jest nękany. W dodatku zmiany mają być od teraz wprowadzane znacznie szybciej.

Jak zapewnia Ed Ho, pierwsze pojawią się w ciągu kilku najbliższych dni. Nie wszystkie będą jednak widoczne dla użytkowników. I choć nie padło więcej szczegółów, to mężczyzna zdradził, że ulepszony zostanie m.in. system wyciszania i zgłaszania kontTwitterowiczów ma również chronić specjalny mechanizm, uniemożliwiający nękanie ich osoby z kilku różnych kont (choć system zapewne musi wykryć, że założyła je jedna i ta sama jednostka).

Oczywiście Twitter zachęca też wszystkich użytkowników, aby dzielili się swoimi spostrzeżeniami i ewentualnymi doświadczeniami, ponieważ z pewnością pomoże to, może nie całkowicie wyeliminować, ale na pewno w jeszcze większym stopniu zminimalizować zjawisko nękania w tym serwisie.

Źródło: Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona