#ThisHappened 2019 – oto najpopularniejsze tweety kończącego się roku

Twitter to dość specyficzny serwis, gdzie w ciągu kilku godzin jeden wpis może stać się popularny w wielu krajach jednocześnie i równie szybko odejść w zapomnienie. Właśnie opublikowano zestawienie najczęściej udostępnianych i lubianych tweetów oraz tematów 2019 roku.

O czym dyskutował Twitter w mijającym roku? Która piosenkarka była według niego najpopularniejsza? I jaki mem zasypywał timeline’y milionów użytkowników serwisu?

 

Najpopularniejsze tweeety na platformie

Słabość i siła Twittera została odkryta w zestawieniu, jakie pojawiło się na oficjalnym blogu serwisu. Na przykład najczęściej podawanym dalej tweetem okazał się ten z jajem World Record Egg, które biło rekordy popularności na Instagramie. Przełożyła się ona także na Twittera, by stać się jednym z najbardziej popularnych wpisów. Oznacza to, że źródłem najczęściej retweetowanego zdjęcia na platformie jest konkurencyjny serwis ;)

Bardzo wysoko notowany jest też jeden z tweetów oficjalnego konta BTS, czyli sławnego siedmioosobowego boysbandu z Korei Południowej.

Jak można się spodziewać po innych często udostępnianych postach, przedstawiają one zwierzaki w zabawnych okolicznościach. Twitter z powodzeniem przejął rolę agregatora memów z Reddita, i robi to niemal tak dobrze jak Instagram.

https://twitter.com/Apex_sH/status/1123337981677453313

Najpopularniejszym memem stało się wykorzystanie zlepku słów sco pa tu manaa, wypowiedzianego pierwotnie przez ghańskiego muzyka Patapaa. Nawet w jego języku słowa te nie znaczyły właściwie nic sensownego, ale użytkownicy Twittera zaczęli ich używać jako zamiennika dla pytania „co ci chodzi po głowie?”. Zdanie to okazało się najczęściej cytowane w podawanych dalej postach.

https://twitter.com/MistaSlimm_/status/1189608893606957057

Popularne seriale, filmy i ludzie

Wśród seriali najczęściej wspominano Grę o tron, która wyprzedziła Stranger Things oraz Simpsonów oraz Dom z papieru. Najpopularniejszą premierą kinową wśród użytkowników Twittera stał się – chyba niezaskakująco – film Avengers: Koniec gry. Często dyskutowano także o Toy Story 4, Jokerze oraz najnowszej produkcji ze Spider-Manem.

Z powodu zamieszania z obecnością pajęczego bohatera w Marvel Cinematic Universe, Tom Hoolland, odgrywający jego rolę w ostatnich produkcjach Marvela, został najczęściej przywoływanym na pamięć aktorem. Niemal równie popularni byli Chris Evans, Zendaya i Robert Downey Jr. Jak widać, żeby zostać gwiazdą Twittera, trzeba najpierw nakręcić jakieś solidne superbohaterskie origin story.

Spośród wykonawców muzycznych, Twitterianie najbardziej kochali rozmawiać o k-popowym BTS, ale niewiele mniej dyskutowano o Arianie Grande, Drake’u, Rihannie czy Cardi B. Drużyny sportowe, które uzyskały miano najbardziej popularnych w 2019 roku to FC Barcelona, ​​Real Madryt i Manchester United. Popularnymi sportowcami na platformie okazali się amerykańska piłkarka Megan Rapinoe i Neymar. Ten drugi – podobno dlatego, że świetnie przyciągał uwagę lipnymi kontuzjami.

Lista polityków, o których wspominano w tweetach nie jest raczej zaskoczeniem. Prowadzi Donald Trump, a za nim swoje miejsca znaleźli Barack Obama, indyjski premier Narendra Modi i Alexandra Ocasio-Cortez – członkini amerykańskiej Partii Demokratycznej, która śniła się pewnie Markowi Zuckerbergowi po nocach, po tym jak zadawała mu niewygodne pytania w związku z wykorzystywaniem Facebooka do rozpowszechniania treści politycznych.

Na koniec mały akcent – jako że Twitter śledził też, które emoji było najczęściej wykorzystywane przez użytkowników serwisu. Została nim buźka płacząca ze śmiechu. Całkiem możliwe, że się do tego przyczyniliście, Wy śmieszki.

źródło: Twitter