Kwintesencja internetu: najpopularniejszym zdjęciem na Instagramie jest fotografia kurzego jaja

Kylie Jenner jest jedną z najpopularniejszych celebrytek na Instagramie. Swą sławę zawdzięcza przynależeniu do klanu Kardashian. Pozostaje w posiadaniu wartej pół miliarda dolarów marki kosmetycznej i do niedawna mogła poszczycić się wstawieniem na Instagram zdjęcia, które zebrało największą w serwisie liczbę lajków. Rekord został jednak pobity przez… fotkę zwykłego jajka.

Zdjęcie Kylie Jenner na Instagramie, przedstawiające jej córkę, zebrało dotąd ponad 18 milionów serduszek. Zdjęcie jak zdjęcie – sami zapewne widzieliście mnóstwo podobnych fotek na profilach znajomych, świeżo upieczonych matek. Stało się nieprawdopodobnie popularne głównie z powodu zasięgu, jakim dysponuje w tym serwisie Kylie Jenner.

https://www.instagram.com/p/Be3rTNplCHf/

Okazało się jednak, że popularność w internecie potrafi być bardzo przewrotna. Wirusowo rozprzestrzeniające się zdjęcie córki Kylie nie jest już najczęściej lajkowaną fotografią na świecie. Została nią… prosta fotografia jajka. Taka bez ozdobników, filtrów czy efektu rozmytego tła. Ma już ponad 30 milionów polubień.

https://www.instagram.com/p/BsOGulcndj-/

Jaki jest więc przepis na najpopularniejsze zdjęcie na Instagramie? Wygląda na to, że ktoś założył tam nowe konto tylko po to, żeby ustanowić nowy światowy rekord polubień na tej platformie. Obrazek z jajkiem jest jedyną grafiką opublikowaną na tym profilu, więc nie spełnia on żadnego dodatkowego zadania. Pokazuje to tylko siłę internetu i to, jak bardzo kapryśne jest to medium.

Sukces tego profilu zapewne spowoduje, że powstanie kilkaset nowych kont, które będą próbowały pobić rekordową liczbę serduszek na koncie @worldrecordegg, ale mało prawdopodobne, by podobna sytuacja powtórzyła się w najbliższym czasie. Jeśli tak – byłbym zaskoczony.

źródło: world_record_egg