TVP jest zainteresowane zakupem zawartości serwisu Showmax. Ciekawe, czy coś z tego wyjdzie

Jak powszechnie już wiadomo, Showmax zwija się z Polski, pozostawiając po sobie grupę osób, którym oferta tego serwisu naprawdę odpowiadała, zwłaszcza z powodu niespotykanego w Netfliksie czy HBO GO nagromadzenia polskich produkcji serialowych i filmowych. Jego los może jednak nie być całkowicie przesądzony, bo oto do gry weszła Telewizja Polska, wyrażając zainteresowanie zakupieniem głównych licencji Showmaksa.

Maciej Stanecki, członek zarządu TVP zdradził w rozmowie z redakcją wirtualnych mediów, że pierwsze kontakty w sprawie ewentualnego przejęcia Showmaksa przez TVP już się odbyły. Wcześniej stwierdził, że po wycofaniu się serwisu z Polski powstanie pewna wolna przestrzeń do zagospodarowania przez konkurencję. Wczoraj jednak padła z jego ust ważna deklaracja:

Reklama

„Telewizja Polska jest potencjalnie zainteresowana kupnem treści z tej platformy. Byłoby to uzupełnieniem dla naszej mocno rozwijającej się platformy VOD TVP. Oczywiście ostateczną decyzję będziemy mogli podjąć po przeprowadzeniu wyceny i potwierdzeniu co do zawartości oferty. Z punktu widzenia TVP szczególnie interesujące są biblioteka praw oraz same serwisy.”

O ile TVP zależy przede wszystkim na licencjach oraz zawartości Showmaksa, niewykluczone, że serwis może zostać przejęty w całości, bez przenoszenia biblioteki filmów i seriali do zasobów VOD TVP.

Jak podkreślił Maciej Stanecki,

 „TVP jest potencjalnie zainteresowana zakupem oraz utrzymaniem działania serwisu. Były już pierwsze kontakty na poziomie zarządu.”.

Nie wiadomo więc, w jakiej formie zostanie zorganizowane przejęcie (jeśli w ogóle do niego dojdzie). TVP może przejąć tylko najważniejsze produkcje z biblioteki Showmaksa, a równie dobrze może pokusić się o wykupienie całej platformy z przyległościami. Wtedy Showmax mógłby dalej funkcjonować na polskim rynku, a abonenci nie poczuliby nawet większych zmian.

Showmax Polska nie komentuje sprawy. Maciej Sojka, szef serwisu w Polsce podkreśla, że wszystkie informacje, jakie może przekazać, znalazły się już w oświadczeniu do mediów, które pojawiło się przy okazji ogłoszenia o wycofaniu serwisu z kraju.

Zobaczymy, czy rozmowy TVP z Showmaksem się powiodą. Niewykluczone, że kilka produkcji, charakterystycznych dla tego serwisu, jak „Rojst”, czy SNL Polska „Weekend Update” zostanie przejętych przez VOD TVP, a Showmax po prostu odejdzie w zapomnienie.

Więcej informacji na ten temat na pewno dotrze do nas w ciągu następnych dni i tygodni.

 

źródło: wirtualnemedia.pl