20000 euro dla zwycięzcy w turnieju e-sportowym w… mobilne Asphalt 9: Legends

Turnieje e-sportowe od lat cieszą się sporym zainteresowaniem, a główne nagrody potrafią osiągać oszałamiające sumy pieniędzy. Jednak tego typu rozgrywki dla produkcji mobilnych to wciąż rzadko spotykany temat. Swój udział w tworzeniu historii takich wydarzeń chce mieć Gameloft – ogłasza pierwszy turniej e-sportowy dla graczy Asphalt 9: Legends.

Od razu studzę zapał: niestety pierwsze rundy kwalifikacyjne nie odbędą się nigdzie w Polsce. Rozpoczną się 20 maja, ale będą otwarte tylko dla graczy z dziewięciu krajów – Francji, Niemiec, Indii, Włoch, Japonii, Korei Południowej, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA. Są oni wybierani na podstawie ogólnego, wewnętrznego rankingu gry. Po zakończeniu etapów kwalifikacyjnych, najlepsi udadzą się do Niemiec, gdzie Gameloft zorganizuje wielki finał – w sierpniu, podczas konferencji Gamescom. Na zwycięzcę czeka 20000 euro.

Reklama

Gameloft współpracuje w tym przedsięwzięciu z organizacją ESL oraz Xiaomi, które udostępni urządzenia specjalnie dla turnieju Asphalt esport Series. Urządzeniami, na których będą rywalizować gracze, będą smartfony Black Shark 2. Model ten jest oficjalnym urządzeniem wydarzenia.

Ciekawe, że Gameloft dopiero teraz zdecydował się na podobny ruch. Seria gier Asphalt jest jedną z najbardziej popularnych „ścigałek” na urządzeniach mobilnych. Z drugiej strony, dopiero niedawno e-sport stał się naprawdę opłacalny dla inwestorów. Branża regularnych rozgrywek elektronicznych spodziewa się 1,65 miliarda dolarów przychodów do 2021 roku. Jest więc na co się połasić, nawet jeśli ma się do dyspozycji tak dyskusyjnie atrakcyjny dział e-sportu, jakim są gry mobilne.

 

źródło: Android Authority