Reklama

Trzy tablety od Acera: 10,1″ i 7″ z Androidem oraz 10,1″ z Windows 7

Reklama

Dzisiejszy dzień bezsprzecznie należy do Acera. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, producent zaprezentował kilka tabletów internetowych. Żeby było ciekawiej, są to dwie pozycje z Androidem oraz jedna z Windows 7. Poniżej znajdziecie ich parametry techniczne.

Zacznę od najmniejszego urządzenia, jakie doczekało się dziś premiery. Jest to 7-calowy tablet kontrolowany przez Androida 2.2 (prawdopodobnie w momencie rynkowego debiutu otrzyma aktualizację do nowszej wersji 2.3 lub 3.0). Model ten może się pochwalić dwurdzeniowym procesorem Qualcomm o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, Flash 10.1 oraz dotykowym ekran o przekątnej 7-cali i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli.

Większy, 10,1-calowy tablet Acera pracujący w oparciu o Androida 2.2 (z możliwością aktualizacji), został wyposażony w dotykowy ekran o wspomnianej przekątnej i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, Flash 10.1, procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz, aparat o rozdzielczości 4 Mpix oraz WiFi.

Oba powyższe tablety Acera z Androidem będą oferowały także interfejs użytkownika Acer UI v4.5. Ich rynkowy debiut spodziewany jest w okolicy kwietnia 2011 roku. Ich ceny producent niestety nie ujawnił.

Acer z Windows 7 został zamknięty w obudowie, mającej 15 mm grubości. Na jego pokładzie znajdziemy 10,1-calowy wyświetlacz dotykowy, procesor AMD, 3G, WiFi, kamerkę internetową 1,3 Mpix (zarówno z przodu, jak i z tyłu modelu). Tablet ma trafić do sprzedaży w lutym 2011 roku. Cena nie została ujawniona.

Szkoda tylko, że Acer na razie nie zdecydował się nadać nazw poszczególnym modelom – łatwiej by nam było o nich dyskutować. Miejmy nadzieję, że pełne listy danych technicznych wszystkich zaprezentowanych dziś modeli pojawią się w sieci najszybciej jak się da.

Z powyższych szczątkowych parametrów można wnioskować, że są to bardzo ciekawe modele – potrzebujemy jednak potwierdzenia – w tym rozdzielczość ekranu (w przypadku Acera z Windows 7) czy pojemność i wytrzymałość baterii…

Jak wrażenia po pierwszym zetknięciu się z tabletami Acera? Podzielcie się nimi w komentarzach.

źródło, źródło, źródło, źródło, źródło