Tryb ciemny w aplikacji Google wreszcie zaczyna działać na Androidzie 10 i iOS

Wydawałoby się, że to poprzedni rok był tym, w którym wprowadzenie trybu ciemnego w aplikacjach było czymś naturalnym. Implementacja takiego rozwiązania w aplikacjach w tym roku odbierane jest jako spora obsuwa. Zatem Google się mocno spóźniło.

Reklama

Tryb ciemny w aplikacji Google

Aplikacja Google dostała „nową” funkcję – możliwość włączenia trybu ciemnego. Wcześniej taka opcja była dostępna tylko dla osób testujących program w wersji beta – teraz udostępniana jest także użytkownikom spoza grona testerów. Odpowiednia aktualizacja powinna już na Was czekać. Jeśli nie – trzeba będzie poczekać kilka dni, aż trafi do każdego użytkownika apki Google na smartfonach z Androidem 10 oraz iOS w wersji 12 lub 13.

Żeby przełączyć apkę Google w tryb ciemny, trzeba zmienić motyw systemowy w panelu Ustawień urządzenia. Wtedy aplikacja automatycznie dostosuje się do wiodącego trybu wyświetlania treści w systemie.

Reklama

Jeśli korzystamy z programu na iOS 12, konieczne będzie udanie się do ustawień aplikacji na piechotę i włączenie trybu ciemnego manualnie. W urządzeniach z Androidem 10 można wymusić obsługę trybu ciemnego w taki sam sposób.

Nie mogę powiedzieć, że Google dodaje ostatnio nadzwyczaj wiele elementów, jeśli chodzi o aktualizacje Androida 10, ale takie pojedyncze smaczki sprawiają, że korzysta się z Piksela 3a nieco przyjemniej. Aplikacja Google w nowych szatach? Zostaje!

Funkcje czatu (RCS) w aplikacji Wiadomości od Google upodobnią się do Messengera

źródło: własne dzięki Engadget