Reklama

tPad-7121 – kolejny tablet od Trak. Ciekawszy od poprzednika

Reklama

W grudniu ubiegłego roku firma Trak zaprezentowała pierwszy tablet internetowy tPAD-780, który pozostawiał wiele do życzenia. Nie dość, że pracował w oparciu o starszą wersję Androida – 2.1, to jeszcze oferował wyświetlacz oporowy, słaby procesor i kosztował 900 złotych. Teraz, za taką samą cenę, producent postanowił wprowadzić do sprzedaży dużo ciekawszą propozycję – tPad -7121 – z 7-calowym ekranem pojemnościowym, Androidem 2.3 i procesorem o taktowaniu 1,2 GHz. Poniżej znajdziecie więcej informacji na temat tPad-7121.

Specyfikacja techniczna tPAD-7121:
– ekran: 7” pojemnościowy, multitouch, 800 x 480 pikseli,
– procesor: Telechips TCC8803 o taktowaniu 1,2 GHz,
– 512 MB RAM,
– 4 GB pamięci wewnętrznej,
– slot kart microSD (do 32GB),
– Google Android 2.3,
– WiFi 802.11 b/g,
– zewnetrzny modem 3G na USB (WCDMA,EVDO)
– aparat 2 Mpix,
– miniUSB,
– HDMI,
– bateria o pojemności 3600 mAh (do 6h pracy z WiFi, do 5h – 3G, do 4h – wideo),
– wymiary: 192x121x11mm,
– waga: 382g.

Wrocławska firma Trak Electronic kontynuuje swoją tabletową ofensywę – w jej ofercie pojawił się właśnie nowy model tabletu tPad. Urządzenie wyposażone jest w wydajny procesor TELECHIPS TCC8803 (taktowany zegarem 1,2 GHz) oraz doskonały, 7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy.

Urządzenie jest niewielkie, wręcz filigranowe – mierzy 192 x 121 x 12,37 mm i waży ok. 380 g – ale zadziwia swoimi możliwościami i wydajnością. Zastosowanie w nim szybkiego, dwurdzeniowego procesora TELECHIPS TCC8803 (opartego na układzie Cortex A8) oraz 512 MB pamięci RAM (DDR 3) sprawiło, że tPad-7121 bez problemu radzi sobie z najbardziej wymagającymi aplikacjami multimedialnymi czy odtwarzaniem filmów w rozdzielczości Full HD.

Istotnym atutem najnowszego produkty Trak Electronics jest również znakomity, 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Zastosowano w nim technologię pojemnościową – dzięki temu wyświetlacz precyzyjnie reaguje na najdelikatniejsze nawet dotknięcia i można z niego korzystać bez wspomagania się rysikiem.

Nabywca tPada-7121 znajdzie w urządzeniu cały zestaw niezbędnych portów i interfejsów – warto wymienić choćby wyjście HDMI (umożliwiające podłączenie zewnętrznego ekranu, np. telewizora czy projektora), porty miniUSB i USB oraz czytnik kart pamięci microSD. Tablet ma oczywiście wbudowany moduł bezprzewodowej sieci WiFi, możliwie jest również skorzystanie z łączności 3G (po podłączeniu – przez USB – zewnętrznego modemu).

Konfigurację uzupełnia akcelerometr (czujnik położenia, dzięki któremu ekran automatycznie zmienia orientację) oraz bateria litowo jonowa, wystarczająca nawet do 8 godzin pracy.

Tablet pracuje pod kontrolą systemu Android 2.3. Oznacza to, że użytkownik ma do dyspozycji tysiące najróżniejszych aplikacji, dzięki którym tablet może pełnić funkcję praktycznie dowolnego urządzenia multimedialnego. tPad-7121 może być doskonałym narzędziem do surfowania po Internecie, prowadzenia korespondencji, korzystania z serwisów społecznościowych, ale doskonale sprawdzi się również jako czytnik e-książek, album fotograficzny, odtwarzacz muzyki i filmów (również w Full HD 1080p, z pełną obsługą napisów) czy… przenośna konsola do gier.

Co ważne – urządzenie w pełni obsługuje animacje Adobe Flash 10.1, bardzo często wykorzystywane na stronach WWW. Oznacza to, że podczas surfowania po Internecie użytkownik będzie miał dostęp do wszystkich treści, które zobaczyłby przeglądając stronę za pomocą komputera PC.

tPad-7121 będzie dostępny na polskim rynku pod koniec maja 2011r., w cenie detalicznej 899zł brutto. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

informacja prasowa, Trak