Totoki: Sony nie zamierza zniknąć z rynku smartfonów

Od wielu miesięcy dochodzą do nas niezbyt przyjemnie informacje, jakoby Sony miało zamiar zniknąć z rynku smartfonów w ciągu kolejnych lat. Początkowo była mowa o możliwej sprzedaży działu mobilnego (podobnie jak postąpiono z linią laptopów Vaio), później zaczęto spekulować, że dział ten zostanie zamknięty, jeśli nie zacznie przynosić zysku do końca 2016 roku. Informacje te zostały zdementowane podczas tajwańskiej premiery najnowszego flagowca firmy, Xperia Z5.

Jonathan Lin, dyrektor tajwańskiego Sony Mobile 19 października miał rozmawiać z CEO Sony Mobile, Hiroki Totoki. Podczas tego spotkania Totoki miał kategorycznie zaprzeczyć, by firma zamierzała wycofać się z rynku smartfonów lub sprzedać dział mobilny, o czym donosi tajwański portal branżowy, FocusTaiwan.

Co więcej, Sony ma w planach dalsze ulepszanie swoich smartfonów. W kolejnych urządzeniach mamy mieć do czynienia z „lepszymi wyświetlaczami, usprawnionymi aparatami oraz lepszym user experience” (komfortem użytkowania, interfejsem, etc.).

Cóż, nie ukrywam, że bardzo liczę na przełożenie tych słów na rzeczywistość. Kolejne miesiące powinny pokazać czy tak faktycznie będzie.

źródło: phonearena, focustaiwan