Toshiba Portege Z10t – hybryda z Windows 8 i wieloma złączami | Tabletowo.pl

Toshiba Portege Z10t – hybryda z Windows 8 i wieloma złączami

Dołącz do dyskusji 0
toshiba portege z10t

Dawno nie było żadnej nowości od Toshiby, prawda? A kojarzycie jakąś hybrydę tego producenta? Powinniście przypomieć sobie model Satellite U920t z IFA 2012. Wspominam o niej nie bez powodu. W Pekinie, na trwającym Intel Developer Forum 2013, Toshiba zaprezentowała światu swoje najnowsze podejście do hybrydy tabletu i ultrabooka, mianowicie Portege Z10t.

O ile wspomniany model Satellite U920t był typowym sliderem, tak Portege Z10t jest konstrukcją bardziej popularną na rynku. Chodzi oczywiście o 10-calowy ekran z możliwością podłączenia klawiatury, rozwiązane podobne do tego zapoczątkowanego przez Asusa w modelach z serii Transformer.

Część tabletowa oferuje wyświetlacz o przekątnej 10,1″, procesor Intel Ivy Bridge, Windows 8, a przez to, że jest gruba, zmieścił się w niej pełnowymiarowy port USB. Obok niego do naszej dyspozycji mamy wyjście microHDMI oraz pełnowymiarowy slot kart SD. Wszystkie te porty i gniazda znajdują się na prawej krawędzi. Niestety, zainteresowanych rozdzielczością ekranu, pojemnością akumulatora czy konkretów dotyczących jednostki centralnej muszę zawieść – pełna lista parametrów technicznych, póki co, nie została ujawniona.

Jak możemy zobaczyć na zdjęciach pochodzących z serwisu Engadget, zawias podtrzymujący całą konstrukcję wygląda na przesadnie duży i toporny. Sama klawiatura z kolei sprawia wrażenie cienkiej. Oferuje trackpada, touchpada oraz podświetlane klawisze. Dodatkowo, w sporo grubszej części, znajdującej się z tyłu, posiada port USB, wyjście VGA i złącze RJ-45. Trudno więc nie odnieść wrażenia, że Toshiba kieruje swoją nowość w stronę wymagających użytkowników, którzy zdecydowanie wiedzą, czego oczekują od urządzenia.

Toshiba Portege Z10t ma trafić do sprzedaży w drugim kwartale 2013 roku.

Toshiba Portege Z10t Toshiba Portege Z10t Toshiba Portege Z10t

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona