Toshiba Portege M930 – jeszcze inne spojrzenie na połączenie tabletu i laptopa | Tabletowo.pl

Toshiba Portege M930 – jeszcze inne spojrzenie na połączenie tabletu i laptopa

Dołącz do dyskusji 0
toshiba portege m930

Rzadko zdarza mi się przyznawać do takich rzeczy, ale tym razem nie mam wyboru, bo faktycznie mi się to przytrafiło: w natłoku informacji z CES 2012 przeoczyłam wieści o całkiem ciekawym urządzeniu. Jest nim Toshiba Portege M930 – kolejne (nieco inne niż dotychczas) spojrzenie na połączenie tabletu z laptopem.

Zanim jednak przejdę do sedna, krótki przegląd dotychczas znanych nam hybryd. Od dobrych kilku lat na rynku pojawiały się laptopy z obracanymi ekranami, jak zaprezentowany świeżo Gigabyte Gigabyte T1006M. Jakiś czas później Asus wyskoczył z modelem Eee Pad Transformer (a później Prime) i, jak się okazało, możliwość dopięcia klawiatury do dotykowej płytki był strzałem w dziesiątkę, przez co pomysł podchwyciła firma Lenovo, której IdeaTab S2 10 poznaliśmy na CES 2012. Ale to jeszcze nie wszystkie rodzaje hybryd. Zaliczyć do nich należy także Novero Solano – netbook, którego ekran (bez ramki, która zostaje w niezmienionej pozycji) można obracać tak, by jego wyświetlacz położył się na klawiaturze (dokładnie tak, jak w Dell Inspiron Duo) oraz Lenovo IdeaPad Yoga – mogący służyć zarówno jako tablet, laptop, jak i monitor. A, zapomniałabym jeszcze o Asusie Eee Pad Slider, który umożliwiał wysunięcie klawiatury spod ekranu. Wydawało by się, że nic innego już nie można stworzyć w tym segmencie. Ale pomysłowość producentów wzięła górę. Tak właśnie powstała Toshiba Portege M930.

Na pierwszy rzut oka wygląda podobnie do wspomnianego slidera od Asusa, po bliższym przyjrzeniu się modelowi wrażenie to odchodzi. Urządzenie Toshiby w zupełnie inny sposób przechodzi z tabletu w netbooka – pomaga mu w tym specjalna nóżka i wnęka w klawiaturze. Możecie to zobaczyć na poniższym wideo:

Toshiba Portege M930 jest urządzeniem pracującym pod kontrolą Windows 7, na pokładzie którego znajdziemy procesor Intel Core i5, 4GB RAM, SSD 256GB i wyświetlacz o przekątnej 13,3″ o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, który można obsługiwać rysikiem. Co ciekawe, urządzenie nie posiada touchpada – w zamian na prawym jego boku można znaleźć jego namiastkę.

Data rynkowej premiery nie została ujawniona, podobnie jak cena modelu.

_______

Bierzemy udział w konkursie Blog Roku 2011 – zagłosuj! -> więcej info

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona