Toshiba AT200 powoli zmierza do Polski - Tabletowo.pl

Toshiba AT200 powoli zmierza do Polski

Tabletowo.pl Toshiba AT200 powoli zmierza do Polski Nowości Toshiba

Wrzesień, wieczorna konferencja Toshiby w Berlinie na targach IFA 2011… Pamiętam to jak dziś, jak jeden z przedstawicieli producenta zaprezentował tablet Toshiba AT200 – stwierdziłam wtedy, że to może być strzał w dziesiątkę pod dwoma warunkami: jeśli szybko wprowadzą go na rynek i jego cena nie będzie odstraszała. Pierwszy nie został spełniony, bo u nas pojawia się dopiero teraz (jakby nie było, dopiero po pięciu miesiącach od premiery), a drugi? Jak zapowiada sklep Agito.pl, cena Toshiby AT200 będzie wynosiła ok. 2200 złotych – w dodatku najprawdopodobniej jest mowa o najtańszym wariancie, choć to nie zostało sprecyzowane w informacji prasowej. Będzie go można kupić w lutym – na razie na wspomnianej stronie nie ma żadnej informacji dotyczącej dostępności tabletu.

Jest kilka rzeczy, które wyróżnia to urządzenie wśród konkurencji. Na pierwszy plan wysuwa się mniej istotna kwestia, aczkolwiek przez wszystkich podkreślana – jest to bowiem najcieńszy tablet – jego grubość to ledwie 7,7 mm (dla porównania, Asus Eee Pad Transformer Prime ma 8,3 mm, Apple iPad 2 – 8,8 mm). Inna sprawa, to zastosowany procesor. W znakomitej większości tabletów wydanych w 2011 roku znajdowała się Tegra 2. Toshiba postanowiła w swoim modelu zastosować inną jednostkę – TI OMAP 4430 o taktowaniu 1,2GHz, która obchodziła tegrowe problemy z odtwarzaniem wideo.

Toshiba AT200 pracuje pod kontrolą Androida 3.2, jednak długo nie powinna czuć się przestarzała, bowiem najprawdopodobniej otrzyma wkrótce możliwość aktualizacji do Androida 4.0. Urządzenie posiada 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 1GB RAM, aparat 5 Mpix, kamerkę 2 Mpix, WiFi, Bluetooth, slot kart microSD, port microUSB oraz wyjście microHDMI. Akumulator modelu ma pracować do 8-10 godzin.

No i teraz pojawia się pytanie – czy aby nie za późno Toshiba wprowadza model AT200 do sprzedaży? A jeśli już, to czy nie jest za drogi (jeśli oczywiście 2200 złotych to cena za podstawową wersję)? Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że najtańsze wersje Asusa Eee Pad Transformer czy Acera Iconia Tab A500 kosztują ok. 1600 złotych (według Ceneo) – jasne, to nie jest TI OMAP, a Tegra 2, ale w znakomitej większości ludzie zobaczą, że i tu i tu jest dwurdzeniowy procesor, a różnica w cenie znaczna…

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona