To prawdopodobnie pierwszy przeciek na temat Huawei P10 Lite | Tabletowo.pl

To prawdopodobnie pierwszy przeciek na temat Huawei P10 Lite

Dołącz do dyskusji 0

Średniopółkowa seria Px Lite cieszy się niebywałą popularnością wśród klientów. Huawei P8 Lite otrzymał już miano bestsellera i podejrzewam, że jest tylko kwestią czasu, kiedy zasłuży na nie również P9 Lite. Nieuchronnie zbliża się jednak czas, w którym trzeba będzie zaprezentować jego następcę, czyli P10 Lite. Dziś prawdopodobnie usłyszeliśmy o nim po raz pierwszy.

W bazie FCC (Federalnej Komisji Łączności) pojawił się smartfon o oznaczeniu kodowym Huawei Praga. Serwis źródłowy sugeruje, że może to być przedstawiciel tej samej serii, co Honor Magic. Roland Quandt ma na to jednak inną „teorię”. Na swoim profilu na Twitterze podzielił się bowiem informacją, że prawdopodobnie jest to model P10 Lite (przy okazji dodając, że P10 nosi oznaczenie kodowe Victoria lub, zdrobniale, Vicky):

Osobiście skłaniałbym się ku wersji Quandta, ponieważ – jak pokazują dokumenty z FCC – prawdopodobnie ten sam model (z niewielkimi różnicami) pojawi się na rynku zarówno pod marką Huawei (PRA-LX1), jak i Honor (PRA-LX3). Z dokładnie taką samą sytuacją mieliśmy do czynienia w przypadku P9 Lite – smartfon ma brata bliźniaka w postaci Honora 7 Lite.

To, że przywoływany tu smartfon może rzeczywiście być modelem P10 Lite i „jakimś” Honorem, mógłby potwierdzać również fakt, że ma on wymiary 147,2×72,9 mm, a więc niemal identyczne, jak P9 Lite (146,8×72,6 mm) i Honor 7 Lite (147,1×73,8 mm). W dodatku tak samo, jak ww. dwójka, zapewnia łączność m.in. przy pomocy Wi-Fi w standardzie 802.11 b/g/n 2,4 GHz. To ostatnie oznacza, że nie może to być high-end. Tym samym wydaje się, że teoria, iż jest to przedstawiciel tej samej serii, co Honor Magic, została właśnie obalona.

Smartfony mają mieć także 3GB RAM, Dual SIM i akumulator o pojemności 2900 mAh oraz pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat. Co ciekawe, tylko PRA-LX1 (czyli propozycja z logo Huawei na obudowie) zaoferuje NFC – ponownie jest to analogiczna sytuacja do P9 Lite i Honor 7 Lite (ten ostatni nie ma bowiem NFC, a pierwszy tak).

Źródło: Android Headlines

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona