To pewne: iOS 5, iCloud i Mac OS X Lion już na WWDC 2011

Reklama

Jeżeli czytujecie zagraniczne portale branżowe, które zajmują się publikowaniem newsów związanych nie tylko z tabletami, na pewno jesteście świadomi ogromnej ilości plotek, przecieków, domysłów i podejrzeń, które otaczają czerwcową konferencję Apple WWDC. Dziś nadszedł ich kres, ponieważ Apple wystosowało oficjalną notkę prasową uściślającą nowości, które zobaczymy na evencie w przyszłym tygodniu.

Tak, jak się tego spodziewaliśmy, na WWDC światło dzienne ujrzy coś, na co czekają wszyscy posiadacze iPada, iPhone’a i iPod touch – system iOS 5. Niestety, nie wiemy o nim nic ponad to, czego się domyślamy, a notka prasowa nie zdradza zbyt wielu informacji.

Podczas konferencji WWDC swoją premierę będzie miało także iCloud – zestaw kompleksowych usług w chmurze, której możliwości nie są jeszcze znane. Jak sami wiecie, chmura to przyszłość. Według analityków i znawców branży, już wkrótce większość naszych danych, w tym muzyka, zdjęcia, filmy i dokumenty, będzie zapisywana nie na dysku twardym komputera lub tabletu, ale w sieci. Wizja ta ma zarówno fanów, jak i przeciwników. Głównym kontrargumentem tej perspektywy jest prywatność, ponieważ, co możemy wywnioskować chociażby z przykładu ostatniego ataku hakerów na sieć PlayStation Network, informacje zamieszczone w chmurze są łakomym kąskiem dla internetowych włamywaczy.

Jak sobie poradzi z tym Apple? Nie wiadomo, ale jednego możemy być pewni – firma z Cupertino sprawi, że nie tylko zrozumiemy zalety życia w chmurze, ale także będziemy CHCIELI w niej żyć.

Mac OS X, komputerowy system operacyjny Apple, i jego najnowsza odsłona nazwana po zwierzęcemu Lion, również doczeka się kilku nowości podczas konferencji WWDC. Zaprezentowany w październiku 2010 roku, Mac OS X Lion łączy w sobie wydajność poprzedników oraz intuicyjność swojego młodszego brata, iOS. Od momentu premiery do dziś, Apple publikowało w sieci kolejne wersje Lwa, z usuniętymi błędami, nowymi funkcjami i funkcjonalnościami, ale, jeśli wierzyć plotkom, ostateczna wersja systemu trafi do klientów właśnie podczas WWDC.

Co ciekawe, Steve Jobs poprowadzi konferencję WWDC. Czyżby plotki o jego domniemanej ciężkiej chorobie okazały się nieprawdziwe?

Pomimo smutnego faktu, że tym razem nie możemy być w San Francisco w dniach 6-10 czerwca, zrobimy wszystko, abyście otrzymali najświeższe informacje z konferencji WWDC. Jest na co czekać!

źródło