To pewne: HTC nie zamierza wypuścić na rynek smartwatcha z Android Wear | Tabletowo.pl

To pewne: HTC nie zamierza wypuścić na rynek smartwatcha z Android Wear

Dołącz do dyskusji 0

Już w marcu 2014 roku ówczesny CEO HTC, Peter Chou, potwierdził, że trwają prace nad smartwatchem z Androidem. Czas jednak mijał, a urządzenie wciąż czekało na swoją oficjalną premierę. Teraz już wiemy, że się na nią nie doczeka, ponieważ Tajwańczycy całkowicie porzucili ten projekt.

Potwierdził to Chialin Chang, dyrektor działu, odpowiedzialnego za smartfony i inne, inteligentne urządzenia. Przy okazji premiery HTC U Ultra i HTC U Play w Dubaju udzielił bowiem krótkiego wywiadu redaktorowi serwisu źródłowego. Jedno z pytań dotyczyło właśnie kwestii wearables. Odpowiedź nie pozostawia żadnych złudzeń:

Mogę ci powiedzieć, że nie będziemy mieć w ofercie smartwatcha z Androidem. Nie sądzę, że udało nam się go „okiełznać”. Smartwatch z Androidem to jedno, ale nawet Apple, jako największy producent w tym segmencie, notuje znaczne spadki. Nie zamierzamy więc w najbliższej przyszłości mieć w ofercie zegarka.

Decyzja HTC o „odpuszczeniu” sobie smartwatcha – przynajmniej w mojej opinii – jest najlepszą, jaką mogli podjąć Tajwańczycy. W obecnych okolicznościach trudno by im bowiem było się „przebić” i przekonać wystarczająco dużo klientów do zakupu. A nieudane „wejście” na ten rynek na pewno nie poprawiłoby sytuacji finansowej firmy.

Co prawda, jak można wywnioskować po słowach Chialina Changa, HTC nie mówi definitywnie „nie”, jednak dopóki sytuacja na rynku smartwatchy się nie poprawi, dopóty Tajwańczycy będą skupiać się na zupełnie czymś innym (smartfonach i wirtualnej rzeczywistości).

Źródło: TBreak

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona