Ważne

HTC przygotowuje tablet oraz smartwatch’a? CEO firmy potwierdza

HTC na rynku tabletów internetowych nie istnieje. Firma zaliczyła bolesną klęskę wypuszczając na rynek tablet HTC Flyer, który był zbyt drogi w stosunku do oferowanych możliwości i finalnie sprzedawał się bardzo słabo. O powrocie tajwańskiego producenta do większych urządzeń słyszmy od jakiegoś czasu, jednakże plotki dotąd się nie sprawdziły. Wygląda na to, że mimo wszystko HTC tablet po długiej przerwie na rynek jednak wprowadzi. Powiedział to wprost sam CEO HTC, Pan Peter Chou.

W wywiadzie dla serwisu China Post CEO tajwańskiego koncernu przyznał, że jego firma aktualnie pracuje nad tabletem i smartwatchem, zaś urządzenia te zadebiutują „w odpowiednim czasie”. Wygląda więc na to, że HTC zebrawszy przykre doświadczenia z tabletem Flyer teraz pracuje nad sprzętem, który w momencie premiery zachwyci użytkowników i przekona ich do siebie. Szef firmy nie podał niestety żadnych dat czy konkretnych informacji, więc tutaj możemy już tylko spekulować.

Tego typu wypowiedź Petera Chou znowu rozbudza pomysły, według których HTC będzie producentem kolejnego tabletu Nexus. HTC Nexus 8 – o którym wspominaliśmy dwukrotnie – miałby według przypuszczeń kosztować ponad 300 dolarów, łącząc nowego Androida, potężny procesor Snapdragon 805 oraz ekran o rozdzielczości 2K. Czy to byłaby recepta na sukces? Cóż – Nexusy sprzedają się na pniu, więc niewykluczone że współpraca z Google wyszłaby Tajwańczykom na dobre.

Można też zastanawiać się, czy HTC nie spróbuje uzupełnić linii One, dodając do niej tablet HTC One Tab oraz inteligentny zegarek HTC One Watch. Byłoby to logiczne, biorąc pod uwagę podobne działania Sony czy Samsunga.

Rozwiązanie tej intrygującej zagadki zapewne czeka na nas w perspektywie kilku następnych miesięcy. Sprawie będziemy bacznie się przyglądać, informując Was o wszystkich nowinkach związanych z posunięciami HTC na rynku tabletów.

A tymczasem nie omieszkam Was, Drodzy Czytelnicy, zapytać: czy tablet od HTC jest czymś, czego brakuje Wam na tabletowym rynku?

[źródło]

Komentarze

 • Tomash

  Nexusy sprzedają sie na pniu? Dobrze sprzedawał sie N7 2012, średnio N7 2013, slabo N4 i N5 i tragicznie N10.

  • whocares

   Cena N10 mówi sama za siebie zresztą dostepność nie mniej…

 • Figaros

  Dla mnie produkty htc są świetnie wykonane ,mam na myśli materiały i wygląd wizualny.Natomiast nie wiem dlaczego ale cena prawie zawsze jest zawyżona i to dużo przypomina mi to produkty apple (mam na myśli cenę tylko.)Ktoś powie że Samsung też sobie nieźle krzyczy np SGS 5 prawie 3tyś tak ale za 3-6 miesięcy spokojnie będzie go można kupić za 1700zł.
  Pamiętam jak miałem zajawkę na htc flyer i już nawet dwa lata po premierze nadal krzyczeli coś około 1500zł.
  Dlatego ja mogę wskazać dwie rzeczy których firma htc nie rozumie to brak wsparcia dla smartfonów mam na myśli aktualizacje i cena.
  Dokładnie rok temu kupiłem sobie htc one X na tegrze 3 od pół roku telefon ma moja dziewczyna ponieważ ja przesiadłem się na N4 a już wkrótce będzie N5 za 349$.
  Wspominając ww HOX’a telefon jest naprawdę fajny ale wgrywam dziewczynie cały czas romy nieoficjalne o oficjalnym kitkat można pomarzyć.Szkoda że prowadzą tak głupią politykę co trzy miesiące nowy super-duper smartfon i brak aktualizacji.
  Dobra idę zapodać nowy 4.4.3 soft na tablet oczywiście N7 v2 bo już wyciekł

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona