To już pewne, że nie będzie drugiej fali aktualizacji do W10M dla starszych Lumii | Tabletowo.pl

To już pewne, że nie będzie drugiej fali aktualizacji do W10M dla starszych Lumii

Dołącz do dyskusji 0

Microsoft po długich miesiącach zwlekania nareszcie zaczął wywiązywać się ze swojej obietnicy. Od czwartku (tj. 17.03) posiadacze starszych Lumii zaczęli otrzymywać aktualizację do Windows 10 Mobile. Niestety na oficjalnej liście zabrakło wielu modeli. Jednak ich użytkownicy mimo wszystko mieli nadzieję, że ich smartfony także dostaną nową wersję okienek. Cóż, to już pewne, że tak się nie stanie.

Microsoft poinformował na Twitterze (na koncie @windowsinsider), że drugiej fali aktualizacji nie ma w planach:

Oznacza to, że Lumie inne niż na tej liście nie dostaną najnowszej wersji mobilnych okienek. Dlatego, jeśli posiadacie na przykład Lumię 520, Lumię 630, Lumię 920, Lumię 1020 czy Lumię 1320, jedynym sposobem na korzystanie z Windows 10 Mobile jest zapisanie się do programu Windows Insider. Należy się jednak liczyć z pewnymi niedogodnościami, które z pewnością wystąpią – Microsoft był ich świadomy i dlatego nie udostępnił aktualizacji dla pozostałych Lumii.

Co ciekawe, na oficjalnej liście zabrakło również Lumii Icon, która, choć zadebiutowała już ponad dwa lata temu, swoimi parametrami zawstydziłaby niejednego współczesnego średniaka. Jak się okazuje, jej los nie jest jeszcze przesądzony:

Microsoft, ogłaszając kiedyś, że wszystkie starsze Lumie otrzymają aktualizację do Windows 10 Mobile zebrał niemały poklask. Oczekiwania były więc wysokie i na swoje nieszczęście Amerykanie nie wywiązali się w 100% ze złożonej w przeszłości obietnicy. Teraz muszą zmierzyć się z falą krytyki i nieprzychylnych komentarzy. Możemy się tylko domyślać, ile klientów przez to zrazili do siebie i ilu z nich zdecydowało się „przesiąść” z tego powodu na konkurencyjną platformę.

Źródło: @windowsinsider, @GabeAul

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona