To już pewne – Xiaomi Mi 5 zadebiutuje w lutym!

Przecieków na temat Xiaomi Mi 5 pojawiło się już tak wiele, że nie sposób ich policzyć. Dlatego wybaczcie, ale daruję sobie przydługi wstęp i przejdę od razu do sedna rzeczy. Otóż (nareszcie) już oficjalnie wiadomo, że najnowszy flagowiec Chińczyków zadebiutuje w lutym.

Tą radosną nowiną (tak, lekko ironizuję) podzielił się ze światem współzałożyciel Xiaomi, Li Wanqiang. Na swoim profilu w serwisie społecznościowym Weibo opublikował on wpis, z którego dowiedzieliśmy się, że Mi 5, napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon 820, jest już na etapie produkcji i zadebiutuje oficjalnie po chińskim Nowym Roku (lub jak kto woli Święcie Wiosny). W tym roku wypada on 8 lutego (poniedziałek), więc flagowiec powinien zostać zaprezentowany w drugim lub trzecim tygodniu tego miesiąca. Przy okazji warto przypomnieć, że właśnie ten termin podał już pod koniec listopada Pan Jiutang.

Jeśli tak się stanie (należy bowiem brać pod uwagę opcję, że premiera Xiaomi Mi 5 może się przesunąć, choć po zapowiedziach Li Wanqianga wydaje się to już mało prawdopodobne), to smartfon będzie drugim na rynku urządzeniem, napędzanym przez najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 820 – pierwszym jest oczywiście LeTV Max Pro. Tym samym nie otrzyma również miana – jak wcześniej się mówiło – pierwszego smartfona oferującego technologię Snapdragon Sense ID.

Gwoli przypomnienia napiszę, że wcześniejsze przecieki sugerują obecność w Xiaomi Mi 5 5,2-calowego wyświetlacza o rozdzielczości Full HD (1080×1920), 3 lub 4 GB RAM, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej, aparatów 16 (tył) i 8 (przód) Mpix, akumulatora o pojemności 3600 mAh oraz USB Typu C. Pojawiły się również zdjęcia smartfona – zobaczycie je w tym wpisie (jedno z nich widoczne powyżej).

Źródło: Weibo przez Android Central