Ważne

Xiaomi Mi 5 może być pierwszym smartfonem oferującym nową technologię odczytu odcisków palców

Biorąc pod uwagę coraz większą liczbę przecieków na temat następcy Xiaomi Mi 4, możemy wywnioskować, że jego premiera naprawdę może odbyć się jeszcze w tym roku. Oprócz tytułu “pierwszego smartfona z procesorem Qualcomm Snapdragon 820”, Mi 5 będzie mógł się pochwalić także innymi przywilejami z tym związanymi.

Mowa tu o nowej technologii odczytywania odcisków palców, nazwanej Snapdragon Sense ID 3D Fingerprint technology, wspieranej przez Snapdragona 820. Działanie ma się opierać na ultradźwiękach, przez co nie tylko poprawi się dokładność, ale jednocześnie spowoduje to wyeliminowanie potrzeby montowania standardowych czytników pojemnościowych.

Oprogramowanie stworzy bardzo dokładny, trójwymiarowy odcisk palca. Co ciekawe, smartfon poradzi sobie z ich odczytaniem, nawet jeśli nasze dłonie będą mokre lub brudne. Dodatkową wygodą jest to, że nowa technologia rozpozna odcisk palca nawet przez szkło, metal i plastik. Co to oznacza w praktyce? Mianowicie to, że już nie trzeba montować czytnika w osobnym miejscu, tylko można go “schować” za ekran albo gdziekolwiek pod obudową. Pod wieloma względami może okazać się to bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Źródło: phoneArena

Komentarze

 • Sensation

  Witam ja z taką prośbą zapytaniem do Pani K :) łapię się ostatnio wielokrotnie na tym że wchodze na tabletowo z oczekiwaniem na jakąś konkretną recenzje, i po kilka razy dziennie zerkam wkółko czy już się pojawiła, a może juz jest itd itd.. Do czego zmierzam, czy jest jakaś szansa aby wprowadzić coś w stylu ‘zapowiedzi’ doczepianej gdzieś u góry stronki np “już jutro recenzja Redmi Note 2”, albo “Do najbliższej recenzji tabletu/phabletu pozostało xx godzin”. Oczywiście to luźne propozycje ale można coś fajnego tutaj wymyśleć, chodzi o to żeby dać czytelnikom jakikolwiek mały znak że dana recenzja nastąpi w jakimś tam buforze czasu. Myślę że byłoby to bardzo pomocne, tym bardziej że często widuje tutaj komentarze w stylu “Kasiu kiedy następna recenzja, kiedy recenzja tego, kiedy recenzja tamtego.Fajnie byłoby to uporządkować.

  • Nie da się tego uporządkować ;) Od opublikowania zapowiedzi testu do jego napisania mijają najczęściej minimum 2 tygodnie i to się nie zmienia. Czasem trwa to dłużej (a to więcej sprzętu do testów, a to jakiś wyjazd, a to coś wypadnie, etc.). Ale nigdy nie jestem w stanie powiedzieć konkretnie, np. w poniedziałek, że w piątek będzie recenzja jakiegoś urządzenia. No nie jestem i już.

   Bo to też zależy od poziomu mojego pracoholizmu i długości snu, wyjść na piwo, wypadów za miasto i wielu innych czynników. A może mi się też nie chcieć (ludzka rzecz przecież!).

   Wybacz, ale wprowadzenie czegoś takiego nie jest możliwe. Głównie przez to, że nie lubię czegoś obiecywać, a później nie dotrzymywać terminów.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona