To jednak nie Xiaomi Mi 6, tylko Mi 5C (Meri). Premiera podobno już 30 listopada | Tabletowo.pl

To jednak nie Xiaomi Mi 6, tylko Mi 5C (Meri). Premiera podobno już 30 listopada

Dołącz do dyskusji 0

Ostatnio w sieci pojawił się render, przedstawiający rzekomo Xiaomi Mi 6. Cóż, właśnie okazuje się, że tak nie będzie wyglądał przyszłoroczny flagowiec Chińczyków, a (podobno) nadchodzący Mi 5C, znany też jako Xiaomi Meri. Smartfon ma zadebiutować już 30 listopada.

Do sieci wyciekła także prawdopodobna specyfikacja tego modelu. Ma się w niej zawierać m.in. 5,5-calowy wyświetlacz (najpewniej o rozdzielczości Full HD, czyli 1080×1920 pikseli, co dałoby ppi=401), 3GB RAM, 64GB pamięci wewnętrznej oraz aparaty: 12 Mpix (tył) i 8 Mpix (przód). Xiaomi Mi 5C ma zostać wyposażony także w moduł NFC, pozwalający dokonywać płatności mobilnych Mi Pay. Całość działać ma pod kontrolą MIUI 8.

Specyfikacja Xiaomi Mi 5C

Specyfikacja Xiaomi Mi 5C

Dość „ciekawie” wygląda sprawa procesora, który miałby znaleźć się w tym modelu. Od samego początku mówi się, że będzie to autorska jednostka Xiaomi o nazwie Pine-Cone (z ang. szyszka). Powyższa tabela tego niestety nie potwierdza, ponieważ podaje jedynie częstotliwość taktowania (2,2 GHz; pozostałych krzaczków nie jestem w stanie rozszyfrować).

Xiaomi Mi 5C ma podobno kosztować 999 juanów (~620 złotych). Wcześniej natomiast mówiło się o kwocie rzędu 1499 juanów (~930 złotych). Premiera smartfona zaplanowana jest rzekomo na 30 listopada, a rozpoczęcie sprzedaży na 12 grudnia.

Xiaomi Mi 5C

Xiaomi Mi 5C

Źródło: MyDrivers przez GizmoChina, MyDrivers przez Android Headlines

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona