Ważne

Zdjęcia prototypu Xiaomi Mi 6 wyciekły do sieci

Xiaomi w tym roku naprawdę “zaszalało”. Od stycznia do teraz zaprezentowało łącznie aż pięć high-endów: Mi 5, Mi 5S, Mi 5S Plus, Mi Note 2 i Mi Mix (co prawda ten ostatni to smartfon koncepcyjny, ale można go normalnie kupić, więc się liczy). To naprawdę dużo, ale możliwe, że Chińczycy po prostu starali się “nadrobić” zeszły rok, w którym panowała straszna posucha. Póki co, wszystko wskazuje na to, że już nie będą nam serwowali tak długich przerw i w 2017 roku zadebiutuje Mi 6. Na jego temat zaczynają się bowiem pojawiać pierwsze przecieki.

Na razie wszystkie należy oczywiście traktować z przymrużeniem oka, ale zarazem trzeba mieć też na uwadze zasadę, że w każdej plotce kryje się ziarenko prawdy. Tym razem mamy do czynienia z prototypem przyszłorocznego flagowca. Stylistyką smartfon dość mocno nawiązuje do Mi 5S, aczkolwiek nie ma tu ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych – “wrócił” klasyczny przycisk Home z Mi 5.

Xiaomi Mi 6 wygląda też na dość “płaski”, ale zarazem także też bardziej “jajowaty”. Gdyby porównać sam tył, to na pewno by można znaleźć podobieństwa do 4,7-calowego iPhone’a 7, aczkolwiek nie jest to aż tak “oczywiste”, jak w przypadku wielu innych, chińskich producentów.

Jak wspomniałem, to tylko plotka, więc może okazać się prawdziwa, albo i nie. Z drugiej strony, do debiutu Mi 6 pozostało niewiele czasu, bo zaledwie trzy miesiące – oczywiście, jeśli smartfon ma zadebiutować rok po Mi 5, czyli pod koniec lutego. Jeżeli tak, to przecieki na jego temat powinny posypać się lawinowo i to już w najbliższym czasie.

Źródło: Weibo przez AndroidPure

Komentarze

 • I†achi

  Fejk na kilometr.

  • teges

   I dobrze

 • Paweł

  Galaxy S4 zawsze piękny i w modzie ;)

 • Foorio

  Xiaomi nigdy nie zapowiadalo premier rok po roku. Po wysypie w tym roku, w przyszlym roku wysyp bedzie, albo i nie.

 • Jarek Siedlak

  Czyli tak: w 5s wykastrowano aparat z OIS i lepszych komponentów toru analogowego oraz jego separacji ale na osłodę dorzucono za odpowiednią dopłatę 1GB RAM i 64GB ROM do bazy, i skręcony do parametrów poprzednika procesor oraz ów czytnik jako jedyny prawdziwy progres; w 6 wykastrują z owego czytnika i pewnie w zamian dadzą 6GB RAM za plus 10-20% do ceny i obudowę z plastiku…

 • Piotr Penczek

  Ja poproszę wyświetlacz taki jak w mi mix tylko mniejszy i będzie dobrze nawet bardzo dobrze :-)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona