Tizen 3.0 zostanie zaprezentowany przez Samsunga we wrześniu

Tizen to system operacyjny, kontrolujący pracę szerokiego spektrum urządzeń – od smartfony, przez smartwatche aż po telewizory. Samsung właśnie ogłosił, że we wrześniu 2016 roku zaprezentowana zostanie jego kolejna odsłona, oznaczona numerem 3.0.

Jak wszyscy doskonale kojarzą, właśnie w tym miesiącu odbywają się targi IFA w Berlinie. Najpewniej więc to na nich zobaczymy Tizena 3.0. Co ciekawe, wtedy też ma zadebiutować Gear S3. Jak nietrudno wydedukować, zapewne to właśnie on będzie pierwszym urządzeniem z najnowszą wersją tego systemu operacyjnego na pokładzie. Właściwie można uznać to za pewnik, bowiem jest to flagowy smartwatch Samsunga i na pewno producent by chciał, aby pracował on pod kontrolą Tizena 3.0.

Na razie nie mamy żadnych potwierdzonych informacji na temat tego, co zaoferuje najnowsza odsłona Tizena. Już teraz jest on dostępny również w wersji 64-bitowej, więc spodziewać się można wsparcia dla najnowszych procesorów, opartych o architekturę ARM i x86. Tak samo sytuacja wygląda z Vulkan API czy obsługą ekranów o rozdzielczości 4K. Pojawić się za to może obsługa wielu kont użytkowników, sterowanie głosem czy rozbudowane mechanizmy ochronne przed zagrożeniami z zewnątrz.

Wersja beta Tizena 3.0 ma zostać udostępniona w lipcu. Możliwe, że trafi ona również do posiadaczy Samsunga Z1 oraz Z3. Niestety, smartfony (mimo zapowiedzi) nie są dostępne (jeszcze?) w Europie.

Źródło: Tweakers przez SamMobile