TikTok, a sprawa Polski

TikTok otwiera swoje biuro w Polsce. Będzie zatrudniać kilkadziesiąt osób

TikTok jest niezwykle popularną platformą wideo, z której korzystają głównie młodzi ludzie. Wpisując się w plan ekspansji i wzmacniania pozycji na rynkach, na których aplikacja jest dostępna, TikTok zdecydował o otworzeniu własnego biura w Polsce.

Witamy TikToka w Warszawie

TikTok w Polsce cieszy się niesłabnącą popularnością. Już dwa lata temu można było śmiało powiedzieć, że aplikację tę lubi coraz więcej osób. W ubiegłym roku odnotowano wzrost liczby użytkowników o kilkadziesiąt procent. Odzwierciedla to światowy trend, który uczynił z TikToka najczęściej pobieranym programem mobilnym. Nie tylko zagroził on pozycji Facebooka, ale prześcignął go pod tym względem.

Mając tak duży potencjał na zarabianie pieniędzy na tym serwisie społecznościowym, jego właściciele zdecydowali, że w Warszawie powstanie biuro, koordynujące działania TikToka w środkowej Europie. Jak przekazano na konferencji poświęconej tej sprawie,

W I połowie 2021 roku firma planuje zatrudnić kilkadziesiąt osób na stanowiskach menedżerskich w obszarach nowych technologii, marketingu, reklamy oraz mediów. Głównym zadaniem warszawskiego zespołu będzie wspieranie firm w rozwoju ich obecności marketingowej na TikToku oraz budowanie świadomości platformy w regionie.Sylwia Chada, general manager TikTok w Polsce i Europie Centralnej

Spore nadzieje, jeszcze więcej możliwości

Coraz więcej marek współpracuje z młodymi gwiazdami TikToka, ale także ze „starymi wyjadaczami”, takimi jak Robert Lewandowski, którzy swoją twarzą reklamują dziesiątki produktów. Mając do czynienia z ogromnym potencjałem reklamowym, ta platforma wideo stała się jednym z ważnych sektorów internetowego marketingu.

Jak przekazała Sylwia Chada, „w 2020 roku zrealizowanych zostało ponad 600 kampanii dla największych marek w regionie, takich jak Lidl, McDonald, Hortex, mBank, L’Oréal czy Samsung.” Jest też pewna, że po uruchomieniu biura w Warszawie, liczba partnerów – zarówno polskich i międzynarodowych – znacząco wzrośnie.