Ślepa pogoń za jak największym ppi trwa w najlepsze 16

Ślepa pogoń za jak największym ppi trwa w najlepsze

Wkrótce na rynku pojawią się ekrany z gęstością upakowania pikseli 847 ppi

W dzisiejszych czasach standardem we flagowych modelach są ekrany o rozdzielczości QHD, a Full HD dalej trzymają wysoką pozycję na rynku. Dla niektórych było to mało i tak oto powstała Xperia Z5 Premium z ekranem 5,5″ 4K UHD (3840 × 2160 pix). Już niedługo i ta granica zostanie pokonana.

Chiński producent wyświetlaczy, firma Tianma, pokazała na odbywającej się w San Francisco konferencji nowy panel LCD. Co jest w nim takiego specjalnego? Charakteryzuje się ogromną gęstością upakowania pikseli. Jest ona większa niż w aktualnych flagowych modelach telefonów, wliczając w to Galaxy S7 (577 ppi), LG G5 (554 ppi) lub nawet Z5 Premium z ekranem UHD (806 ppi).

Tianma zaprezentowała 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 4K2K i 10,4-calowy o rozdzielczości 8K4K. Oba wyświetlacze cechują się gęstością upakowania pikseli na poziomie 847 ppi, co na tę chwilę jest rekordową wartością. Matryce mają także posiadać wysoki współczynnik kontrastu 1200:1 (5,2″).

Ciekaw jestem jak daleko ta granica zostanie przesunięta. Sam nie wiem czy ta gonitwa za liczbami ma jakiś sens, skoro już w Z5 Premium obraz w tej rozdzielczości wyświetlany jest tylko w konkretnych momentach. A co Wy o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Tianma via androidauthority