This War of Mine - słuchowisko. Historia o przetrwaniu 21

This War of Mine – słuchowisko. Historia o przetrwaniu

Niektórzy z Was zapewne pamiętają doskonałą grę przygodową „This War of Mine”, polskiego studia 11 bit studios. Wielokrotnie nagradzana, dostępna na wszystkie platformy opowiada historię kilku osób usiłujących znaleźć sposób na przeżycie w rozdartym wojną mieście Pogoren, wzorowanym na oblężonym Sarajewie z lat 1992-1996. Brakuje wszystkiego, zza każdego rogu grozi śmierć, a z ludzi wychodzą rzeczy najgorsze i… najlepsze. Zadaniem gracza było zachowanie przy życiu możliwie całej grupy do momentu, gdy zostanie ogłoszone zawieszenie broni.

Od kilku dni można cieszyć się też słuchowiskiem, opartym na motywie gry i dostępnym na platformie Storytel. Istniejąca od 2005 roku firma udostępnia audiobooki w ramach miesięcznego, niewysokiego (29,90 złotych) abonamentu i przy okazji… na coraz większą skalę wydaje własne adaptacje, stojące przeważnie na bardzo wysokim poziomie. Jedną z takich produkcji własnych jest właśnie wspomniana adaptacja, do której scenariusz napisał znany pisarz, Łukasz Orbitowski.

W rolach głównych możemy usłyszeć Marcina Bosaka, Eryka Lubosa oraz Laurę Samojłowicz. W pozostałych rolach wystąpili Sebastian Cybulski, Miriam Aleksandrowicz, Wojciech Machnicki, Leszek Filipowicz i Wojciech Żołądkiewicz. Gra aktorska jest przekonująca, a opowieść, choć niezbyt długa (tylko nieco ponad dwie godziny), robi wrażenie. Choć w chwili, gdy to piszę, nie dotarłem jeszcze do końca, to już mogę polecić to słuchowisko z czystym sumieniem.

This War of Mine - słuchowisko. Historia o przetrwaniu 22

Jeżeli jeszcze nie korzystacie ze Storytel, to jest to świetna okazja, by usługę wypróbować – tym bardziej, że można ją za darmo testować przez 14 dni. A jeśli zechcecie zaprzyjaźnić się z nią na dłużej, to warto pamiętać, że da się skorzystać z wygodnej płatności abonamentu za pośrednictwem operatorów komórkowych.