Niezwyciężony The Invincible
The Invincible (fot. Starward Industries)

The Invincible to polska gra, na którą każdy fan książek Stanisława Lema powinien czekać

Pomimo tego, że twórczość Stanisława Lema ma już swoje lata, to nadal broni się ona dziś tak samo mocno, jak w dniu premiery – potwierdza to ogromna liczba fanów książek tego autora. Niestety, literatura Lema nigdy nie miała przesadnego szczęścia do adaptacji. Możliwe, że w końcu się to zmieni za sprawą The Invincible.

Cóż za niezwykły zbieg okoliczności. Dosłownie w ten poniedziałek zacząłem czytać książkę Stanisława Lema pod tytułem „Niezwyciężony” a kilka dni później… zapowiedziano grę na jej podstawie. Za produkcję odpowiada polskie studio, w skład którego wchodzą doświadczeni pracownicy, którzy w swoich portfolio mają takie gry jak Dying Light czy Wiedźmin 3. Jest więc na co czekać!

The Invincible – powstaje gra inspirowana powieścią Stanisława Lema

Adaptacja to może nie najlepsze słowo – bo The Invincible nie będzie w 100% odwzorowaniem książki. Co prawda gra ma posiadać bardzo podobną co oryginał fabułę (łącznie ze świetnie wykreowaną planetą Regis III), jednak sama historia będzie poprowadzona nieliniowo. Wybory gracza mają mieć kluczowy wpływ na przebieg całej fabuły.

Statek kosmiczny Niezwyciężony ląduje na pustynnej planecie Regis III, gdzie jego załoga ma na celu odnalezienie bliźniaczego Kondora, zaginionego na wspomnianej planecie jakiś czas wcześniej. Na Regis III załoga odkrywa tajemnicze struktury, a także odnajduje sam zaginiony statek – z martwym personelem, który zginął w niewytłumaczalnych okolicznościach. Od tej pory zadaniem załogi Niezwyciężonego jest ustalenie, co stało się ze wcześniejszą ekspedycją.

Niezwyciężony The Invincible
Odważycie się odkryć tajemnice Regis III?

Z technikaliów – „Niezwyciężony” tworzony jest na silniku Unreal Engine 4 z myślą o komputerach osobistych i konsolach nowej generacji, spodziewać się więc możemy nowoczesnej oprawy graficznej, która nie będzie ograniczana przez leciwe (już) PlayStation 4 i Xbox One. Bardzo dobrze zapowiada się również ścieżka dźwiękowa – do sieci trafił pierwszy klimatyczny utwór skomponowany przez Brunona Lubasa.

Słówko też o samych twórcach. Starward Industries to debiutujące krakowskie studio składające się z dziewięciu bardzo doświadczonych deweloperów. Jak już wspomniałem, w tym ambitnym zespole znajdziemy między innymi osoby, które pracowały przy takich hitach jak Wiedźmin 3: Dziki Gon czy Dying Light.

Kiedy będzie można zagrać w The Invincible?

The Invincible ma zadebiutować na rynku już w 2021 roku na PC, PlayStation 5, a także Xbox Series X i S.

Jeśli chcecie pomóc autorom w promocji gry, to polecam dodać The Invincible do listy życzeń na platformie Steam. To potrafi bardzo pomóc w marketingu danego tytułu – Valve o wiele chętniej promuje gry z dużą ilością obserwujących. Tak więc do dzieła!