Test sygnału GPS: Asus Transformer Prime vs Sony Tablet S vs Samsung Galaxy Tab 10.1 - Tabletowo.pl

Test sygnału GPS: Asus Transformer Prime vs Sony Tablet S vs Samsung Galaxy Tab 10.1

Tabletowo.pl Test sygnału GPS: Asus Transformer Prime vs Sony Tablet S vs Samsung Galaxy Tab 10.1 Ciekawostki Nowości

Tablety internetowe są swego rodzaju kombajnami multimedialnymi, które skrywają w sobie bardzo wiele możliwości, jak przeglądanie stron internetowych, oglądanie wideo, słuchanie muzyki, robienie zdjęć czy wreszcie – korzystanie z GPS. I choć doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie są to urządzenia stworzone stricte nawigacyjne, znaczna część z nas wymaga od swoich modeli bezproblemowego działania. Fakt ten najbardziej dało się zauważyć w ostatnich tygodniach, kiedy to posiadacze tabletu Asus Transformer Prime odkryli problem z GPS-em, którego w wielu przypadkach (w tym w testowym egzemplarzu) nie rozwiązała ostatnia aktualizacja. W związku z tym redakcja NetbookNews postanowiła przeprowadzić test GPS-u (odnajdywania satelitów) na trzech różnych tabletach i sprawdzić, który z nich radzi sobie najlepiej z powierzonym zadaniem.

W rywalizacji udział wzięli: Asus Transformer Prime, Sony Tablet S oraz Samsung Galaxy Tab 10.1. Test podzielony został na dwa etapy – sprawdzenie wykrywania satelitów wewnątrz pomieszczenia oraz na zewnątrz, w obu przypadkach korzystano z aplikacji GPS Test. W pierwszej sytuacji bezkonkurencyjny okazał się tablet Samsunga (9 wykrytych satelitów), na drugiej pozycji uplasowało się urządzenie – Sony (2-3), natomiast żadnej reakcji nie otrzymaliśmy ze strony modelu Asusa. Hierarchia poza budynkiem początkowo była dokładnie taka sama, choć Sony Tablet S wykrywał nieco więcej satelitów – 8. Do czasu… Końcówka testu jest dość zaskakująca – co ciekawe, nawet dla osób przeprowadzających go ;)

Okazało się bowiem, że Asus Transformer Prime musiał poświęcić dość sporo czasu na odnalezienie się w sytuacji – po kilku minutach stagnacji urządzenie zaczęło pozytywnie szaleć – wykrywało momentami do trzynastu satelitów.

Wspomniany test oczywiście został nagrany – jeśli macie ochotę obejrzeć, poniższe wideo jest do Waszej dyspozycji:

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona