Czy tablet za 500 złotych ma rację bytu? Test myPhone SmartView 8 LTE utwierdza mnie w przekonaniu, że niekoniecznie…

APARAT

Aparat główny ma matrycę 5 Mpix i pojedynczą diodę doświetlającą. Na przodzie umieszczono natomiast kamerkę o rozdzielczości 2 Mpix. Nie są to duże wartości, ale trzeba brać pod uwagę, że jest to tablet z niskiej półki cenowej, więc nie ma co oczekiwać cudów.

myPhone SmartView 8 LTE / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

A jak te aparaty sprawdzają się w praktyce? Szczerze mówiąc, jest tak, jak się spodziewałem, czyli bardzo przeciętnie. Zdjęcia są mało szczegółowe, z przeciętną ostrością i ze słabym nasyceniem kolorów. Ponadto wyostrzanie, szczególnie mniejszych elementów, trwa długo, a oprócz tego nie jest też zbyt skuteczne. Łatwo również o rozmazania, przede wszystkim przy gorszym świetle, więc trzeba się przygotować na to, że przy wykonywaniu fotografii musimy bardzo stabilnie trzymać urządzenie.

Kamerka na przodzie pozwoli na jedynie proste zdjęcia, które sprawdzą się tylko do podstawowych zastosowań. Fotografie są bardzo ubogie w szczegóły, a poza tym mają słabe kolory. Może do wideorozmów taki aparat wystarczy, ale do zdjęć na portale społecznościowe może już być trochę za słaby.

W aplikacji aparatu umieszczono tylko kilka podstawowych funkcji. Możemy, na przykład, korzystać z upiększania twarzy, trybu panoramicznego oraz HDR. Poza tym na boku umieszczono bardziej zaawansowane opcje, takie jak balans bieli, wartość ekspozycji, tryb scenerii, a także kilka filtrów kolorystycznych.

AKUMULATOR

W tablecie umieszczono akumulator o pojemności 4000 mAh. Teoretycznie wydaje się całkiem sporo, ale w praktyce jest dość przeciętnie. Po jednym ładowaniu jesteśmy w stanie osiągnąć wyniki na poziomie 3,5-4 godzin na wyświetlaczu (SoT, Screen on Time) w trybie mieszanym, czyli na zmianę Wi-Fi i transmisja danych oraz jasność podświetlenia ekranu ustawiona na połowę.

Czas ten skraca się do około 3 godzin na samej transmisji danych, a wydłuża się do 4,5 godziny w przypadku korzystania z samego Wi-Fi. Uważam to za dość przeciętne wyniki, które nie pozwolą na zbyt długi czas swobodnego użytkowania.

Tablet naładujemy przy użyciu ładowarki zakończonej złączem microUSB. Producent chwali się trybem szybkiego ładowania. Taka informacja wywołała jednak u mnie uśmiech na twarzy, ponieważ deklarowane 3 godziny pełnego cyklu ładowania nie uważam za dobry wynik. Szczególnie, że w praktyce okazuje się, że tablet ładuje się o około 30-50 minut dłużej.

PODSUMOWANIE

Tablet kosztuje niecałe 500 złotych i to chyba największa jego zaleta. Jeśli jednak mam być szczery, korzystało mi się z niego dość opornie, bowiem praca z nim nie jest szczególnie komfortowa. Albo myPhone SmartView 8 LTE jest słabym urządzeniem, które przeciętnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu, albo ja nie mam cierpliwości do aż tak powolnie działającego sprzętu…

myPhone SmartView 8 LTE / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Z pozostałych cech tego urządzenia trzeba wspomnieć o słabo spasowanej obudowie, przeciętnym akumulatorze oraz aparacie, który sprawdzi się tylko do podstawowych fotografii. Do zalet trzeba jednak zaliczyć niehybrydowy Dual SIM oraz całkiem nieźle działające moduły łączności.

Ogólnie uważam, że myPhone SmartView 8 LTE jest tabletem bardzo słabym, nadającym się tylko i wyłącznie do podstawowych zastosowań. Myślę, że przy wyborze sprzętu dla siebie, warto rozważyć inne urządzenia, takie jak chociażby Huawei MediaPad T3 czy Samsung Galaxy Tab A.

A co Wy myślicie o tym urządzeniu? Kupilibyście myPhone SmartView 8 LTE, czy zdecydowalibyście się na coś innego? Jestem ciekaw Waszych opinii, dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Spis treści:

1. Wzornictwo, jakość wykonania. Głośnik. Wyświetlacz
2. Działanie. Oprogramowanie
3. Aparat. Bateria. Podsumowanie

Czy tablet za 500 złotych ma rację bytu? Test myPhone SmartView 8 LTE utwierdza mnie w przekonaniu, że niekoniecznie…
WYŚWIETLACZ
6
DZIAŁANIE, PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
3
OPROGRAMOWANIE
8
AKUMULATOR
5
MULTIMEDIA
5
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
9
APARATY
5.5
JAKOŚĆ WYKONANIA
3.5
WZORNICTWO
4
Ocena użytkownika0 głosów
0
Zalety
Niska cena
Niehybrydowy Dual SIM
Obecność modułu LTE
Wady
Słabe wykonanie obudowy
Przeciętne aparaty
Wolno działający system
Przeciętny czas pracy na pojedynczym ładowaniu
5.4
OCENA