Recenzja Honora Play – smartfon ze świetnym stosunkiem jakości do ceny | Strona 3 | Tabletowo.pl

Recenzja Honora Play – smartfon ze świetnym stosunkiem jakości do ceny

Dołącz do dyskusji 0

APARAT

Honor Play został wyposażony w podwójny aparat główny, złożony z matryc o rozdzielczościach 16 Mpix i 2 Mpix. Mają one przysłony odpowiednio f/2.2 oraz f/2.4 i wspierane są przez pojedynczą diodę doświetlającą. Z kolei na przodzie umieszczono pojedynczą kamerkę 16 Mpix z przysłoną f/2.0.

Honor Play / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Jeśli chodzi o jakość zdjęć, to jest bardzo przyzwoicie. Fotografie są ładne, szczegółowe i ostre, chociaż po przybliżeniu poszczególnych elementów dostrzeżemy lekko poszarpane krawędzie. Dodatkowo aparat świetnie radzi sobie z wyostrzaniem mniejszych elementów, przez co zdjęcia macro wykonane tym smartfonem mogą się podobać.

Nieco gorzej aparat radzi sobie nocą i przy sztucznym świetle. Zdjęcia są mniej ostre, mają więcej szumów, a oprócz tego łatwo o rozmazania. Za to całkiem ładne są kolory, szczególnie z włączonym trybem sztucznej inteligencji.

Wspomniany tryb pozwala rozpoznać fotografowane obiekty i dopasować parametry zdjęcia, żeby całość wyglądała jak najlepiej. Głównie poprawianie są kolory, które są dość mocno podkręcane. W większości przypadków wygląda to bardzo ładnie, aczkolwiek czasami kolory są już zbyt jaskrawe.

Warto powiedzieć, że nawet po wykonaniu zdjęcia możemy wyłączyć sobie poprawki, dokonane za pomocą sztucznej inteligencji. Jeśli więc stwierdzimy, że jednak kolory są zbyt nasycone, to możemy wrócić do oryginalnego obrazu.

Kamerka na przodzie wykonuje zdjęcia ładne, szczegółowe i ostre z naturalnie nasyconymi kolorami. Może nie otrzymamy wybitnych, najlepszych na rynku selfie, ale wielu osobom w zupełności taki aparat wystarczy.

Trochę gorzej jest w słabszych warunkach oświetleniowych, bowiem pojawia się sporo szumów, rozmazań i poszarpanych krawędzi. Oprócz tego kolory stają się mniej wyraziste i czasem trochę „gubi się” ostrość.

W aplikacji aparatu znajdziemy kilka przydatnych funkcji. Są chociażby tryby portretowy i małej przysłony, które mają za zadanie wyostrzyć obiekt na pierwszym planie i rozmazać cała resztę. W praktyce jednak mało kiedy wychodzi to naturalnie. Odcięcie pomiędzy rozmazanym tłem a ostrym obiektem jest niezbyt precyzyjne i całość często wygląda sztucznie.

Oprócz tego w aplikacji aparatu umieszczono obiektyw AR, panoramę, malowanie światłem, tryb poklatkowy, zwolnione tempo, efekt artystyczny, ruchome zdjęcie, kilka filtrów oraz skanowanie dokumentów i model 3D. Nie zabrakło też trybu profesjonalnego, w którym dostosujemy czułość ISO, czas naświetlania, wartość ekspozycji, ostrość oraz balans bieli.

AKUMULATOR

W Honorze Play umieszczono akumulator o pojemności 3750 mAh. Pozwala to osiągnąć wyniki na poziomie 4-5 godzin na wyświetlaczu (SoT, Screen-on-Time) w trybie mieszanym, czyli z naprzemiennie uruchamianym WiFi i transmisją danych oraz z automatyczną jasnością ekranu. Czas na ekranie wydłuża się do 6, a czasem nawet około 8 godzin przy korzystaniu z samego WiFi. Najkrótsze czasy są z kolei w przypadku korzystania tylko z transmisji danych – wówczas jest to w okolicach 3-3,5 godziny na wyświetlaczu.

Są to czasy całkiem przyzwoite, pozwalające na bezproblemowe korzystanie ze smartfona przez cały dzień. No chyba, że mamy do dyspozycji tylko transmisję danych, to doładowanie urządzenia w trakcie dnia może się okazać konieczne.

Honor Play może zostać naładowany za pomocą ładowarki z przewodem zakończonym złączem USB Typu C. Dodam jeszcze, że jest tu wspierany tryb szybkiego ładowania.

PODSUMOWANIE

Ceny Honora Play zaczynają się obecnie od 1399 złotych. W tej kwocie jest to bardzo ciekawa propozycja, która spełni oczekiwania większości użytkowników.

Do dyspozycji mamy ładnie wyglądającą, smukłą, solidnie wykonaną obudowę, jest też duży, czytelny wyświetlacz oraz płynnie działający system, zapewniający spory komfort użytkowania. Nie zabrakło też całkiem wydajnego akumulatora (przynajmniej w trybie mieszanym i na samym WiFi), kompletu dobrze działających modułów łączności oraz aparatów, które wykonują na ogół ładne zdjęcia.

Honor Play / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Jest może kilka drobiazgów, które mogłyby być lepsze. Smartfon przy korzystaniu z samego WiFi mógłby działać dłużej, a aparat wykonywać zdjęcia, które byłyby bardziej szczegółowe po przybliżeniu. Nocne fotografie też mogłyby być lepszej jakości. Nieco dłużej mogłyby być również utrzymywane aplikacje w pamięci RAM, miło by było także, gdyby wyeliminowane zostały te pojedyncze klatkowania niektórych animacji. Nie każdemu też przypadnie do gustu wcięcie w ekranie, ale to już kwestia gustu.

Ogólnie jednak uważam, że Honor Play jest smartfonem wartym uwagi i może być dobrą propozycją w tej kategorii cenowej. Dajcie jednak znać, co Wy myślicie o tym sprzęcie.

Spis treści:

 1. Wzornictwo, jakość wykonania. Głośnik. Wyświetlacz
 2. Działanie. Oprogramowanie. Skaner linii papilarnych
 3. Bateria. Aparat. Podsumowanie
8.7 Ocena (1-10)

WYŚWIETLACZ
9
DZIAŁANIE, PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
8.5
OPROGRAMOWANIE
9
AKUMULATOR
7.5
MULTIMEDIA
8.5
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
10
APARATY
7.5
JAKOŚĆ WYKONANIA
9
WZORNICTWO
9
Plusy
 • Ładnie wyglądająca, solidna obudowa
 • Wydajny akumulator (w trybie mieszanym i na samym WiFi)
 • USB typu C z trybem szybkiego ładowania
 • NFC
 • Płynny system
 • Sporo funkcji w nakładce
 • Ładne zdjęcia
Minusy
 • Bateria na samej transmisji
 • Aparat nocą wypada przeciętnie
 • Pojawiają się delikatne klatkowania
 • Aplikacje w pamięci RAM nie są zbyt długo utrzymywane
 • Notch nie każdemu przypadnie do gustu
Dodaj swoją recenzję  |  Read reviews and comments
Następna strona

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona