Test Drive Unlimited Solar Crown z datą premiery
Test Drive Unlimited Solar Crown

Powrót legendy. Jest data premiery Test Drive Unlimited Solar Crown!

Wiemy coraz więcej na temat nowego Test Drive Unlimited Solar Crown. Za sprawą najnowszego zwiastuna poznaliśmy miejsce akcji gry, a także datę premiery. Stery najszybszych pojazdów na świecie przejmiemy w już w 2022 roku.

Zapowiedź zapowiedzi

Istnienie nowej odsłony serii Test Drive Unlimited oficjalnie potwierdzono w połowie 2020 roku, jednakże o potencjalnym następcy TDU2 mówiło się już dużo wcześniej. Od premiery ostatniego tytułu z serii minęło już bowiem ponad 10 lat. Trzeba przyznać, że długo czekaliśmy na wieści, czym w ogóle będzie najnowszy Test Drive. Pod koniec kwietnia bieżącego roku wydawca Nacon zdecydował przypomnieć graczom o istnieniu kontynuacji, jednakże krótki film wideo był swego rodzaju… zapowiedzią zapowiedzi. Dziś poznaliśmy trochę więcej szczegółów na temat odsłony Solar Crown. Niestety, w dalszym ciągu nie ujrzeliśmy fragmentu rozgrywki.

Test Drive Unlimited Solar Crown z datą premiery

Dwuminutowy zwiastun najnowszego Test Drive jest zlepkiem efektownych pre-renderowanych scen. Najważniejszym elementem wspomnianego pokazu jest ujawnienie miejsca akcji gry. Solar Crown ma bowiem zabrać graczy do Hong Kongu. Co ciekawe, twórcy podkreślają, że teren, jaki gracze będą przemierzać w swoich pojazdach, będzie wiernie odtworzony w skali jeden do jednego.

Pełna lista dostępnych maszyn w grze nie jest jeszcze znana, jednakże wnioskując z wideo możemy spodziewać się, że dostępne będą takie marki samochodów jak Aston Martin, Lamborghini, Ferrari, Bugatti czy Dodge. Biorąc pod uwagę nowy zwiastun, tak jak i ten który widzieliśmy już w kwietniu, wydaje się, że istotną role w grze odegra hazard, jednakże na ten moment brak jakichkolwiek informacji na ten temat ze strony deweloperów. Niewykluczone, że rozgrywka będzie mocno przypominać Test Drive Unlimited 2, a więc możemy spodziewać się dużego nacisku na tryb wieloosobowy, jak i obecności licznych elementów MMO.

Oprócz miejsca akcji poznaliśmy także dokładną datę premiery. Test Drive Unlimited Solar Crown zadebiutuje 22 września 2022 roku. Tytuł dostępny będzie na pecetach (fizycznie, a także online na Steam i Epic Games Store), konsolach nowej, jak i ubiegłej generacji, a także na Switchu.