telewizor Xiaomi Mi TV Q1 75 cali
Xiaomi Mi TV Q1 75" (źródło: Xiaomi)

Specyfikacja i cena nowego telewizora Xiaomi Mi TV Q1 75″ wgniotą Was w fotel

Przy okazji globalnej premiery Xiaomi Mi 11 i MIUI 12.5 producent z Chin zaanonsował też telewizor Xiaomi Mi TV Q1 75″. Powinno to Was zainteresować, ponieważ będzie dostępny również w Polsce w baaardzo atrakcyjnej cenie.

Reklama

Specyfikacja Xiaomi Mi TV Q1 75″

Xiaomi nie ukrywa, że jest to telewizor klasy premium. Xiaomi Mi TV Q1 75″ wyposażono w wyświetlacz QLED (technologia kropek kwantowych), który charakteryzuje się przekątną 75 cali oraz rozdzielczością 4K, a ponadto oferuje też funkcję odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz.

telewizor Xiaomi Mi TV Q1 75 cali
źródło: Xiaomi

A to jeszcze nie wszystko, ponieważ telewizor Xiaomi Mi TV Q1 75″ dodatkowo dysponuje technologią Dolby Vision, a także MEMC i HDR10+, które powinny zapewnić niezapomniane wrażenia podczas oglądania. Tym bardziej, że zapewnia on 100% pokrycie palety barw NTSC (1,07 mld kolorów) i 1024 różnych odcieni. Dla porównania, w przypadku konwencjonalnych telewizorów LCD jest to zaledwie ~72%.

Ponadto najnowszy telewizor Xiaomi oferuje też sześć głośników (dwa wysokotonowe i cztery niskotonowe) o łącznej mocy 30 W. Jakość odtwarzanego dźwięku dodatkowo poprawiają zastosowane technologie Dolby Audio i DTS-HD.

telewizor Xiaomi Mi TV Q1 75 cali
źródło: Xiaomi

Sercem Xiaomi Mi TV Q1 75″ jest procesor MediaTek MT9611, stworzony specjalnie z myślą o Android TV. Telewizor oferuje też trzy HDMI 2.1 (jedno z eARC) i dwa porty USB 2.0 oraz złącze Ethernet (do 100 Mbit/s), a także Bluetooth 5.0 i WiFi (2,4 GHz i 5 GHz). Oczywiście nie zabrakło również obsługi Chromecast i Miracast.

Telewizor Xiaomi Mi TV Q1 75″ można obsługiwać zarówno za pomocą pilota na Bluetooth (ma dedykowane klawisze do uruchamiania Netflixa i Amazon Prime Video), jak i głosowo za pośrednictwem Asystenta Google i Amazon Alexa (zasięg do 3 metrów). Użytkownik może jednak wyłączyć mikrofon fizycznym przełącznikiem na dole panelu ekranu.

telewizor Xiaomi Mi TV Q1 75 cali
źródło: Xiaomi

Telewizor Xiaomi Mi TV Q1 75″ – cena i dostępność w Europie i Polsce

Xiaomi poinformowało, że telewizor Xiaomi Mi TV Q1 75″ trafi do sprzedaży we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce i Hiszpanii w marcu 2021 roku. Jego regularną cenę ustalono na 1299 euro, co przy obecnym kursie jest równowartością ~5800 złotych.

Co więcej, pierwszego dnia dostępności w wybranych krajach będzie można go kupić aż o 300 euro taniej, tzn. za 999 euro. Dostaliśmy też potwierdzenie od przedstawiciela polskiego oddziału marki, że dla polskich klientów także zostanie przygotowana specjalna oferta. Xiaomi kilkukrotnie zapowiedziało również, że liczba dostępnych egzemplarzy będzie ograniczona.

telewizor Xiaomi Mi TV Q1 75 cali
Samsung Q80T 75″ vs Xiaomi Mi TV Q1 75″ (źródło: Xiaomi)