(źródło: Telegram)

Spora aktualizacja Telegrama. Dodano obsługę grupowych rozmów wideo i wiele więcej

W maju Telegram obiecał wprowadzić wideokonferencje do swojej aplikacji. Choć pojawił się tu niewielki poślizg, ta długo wyczekiwana funkcja została w końcu dodana do komunikatora. Oprócz tego, najnowsza aktualizacja przyniosła również kilka pomniejszych zmian.

Reklama

Grupowe rozmowy wideo w Telegramie już dostępne

Twórcy aplikacji ogłosili na swoim blogu dodanie obiecywanych grupowych rozmów wideo. Z nowej funkcji mogą skorzystać użytkownicy wszystkich platform – smartfonów, tabletów oraz komputerów.

By skorzystać z czatu wideo, jeden z administratorów grupy na Telegramie musi rozpocząć rozmowę głosową. Po połączeniu każdy może włączyć kamerę, by przekształcić czat w wideokonferencję. Obecnie limit osób w rozmowie wideo wynosi 30 osób (liczba uczestników audio pozostaje bez zmian – jest nieograniczona), lecz twórcy aplikacji zapewniają, że wkrótce liczba ta zostanie zwiększona.

Oprócz tego, najnowsza aktualizacja pozwala użytkownikom również udostępniać ekran podczas połączenia. Można przy tym korzystać z kamery lub ją wyłączyć, wedle własnego uznania. Opcja udostępniania ekranu dostępna jest w menu rozmowy.

Telegram
(źródło: Telegram)

Tak, jak wcześniej wspomniałem, grupowe rozmowy wideo są dostępne na smartfonach, tabletach oraz pecetach. Dwie ostatnie grupy urządzeń mają możliwość zmiany układu połączenia tak, by wyświetlać jedną osobę, kilka z nich lub wszystkich uczestników. W dodatku można również podejrzeć listę połączonych osób w formie listy. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie dodatkowej przestrzeni na ekranie.

Jeśli łączycie się za pomocą komputera, możecie również wybrać konkretne okno do udostępniania zamiast całego ekranu.

Ponadto usprawniono także opcję tłumienia hałasu podczas połączeń audio i wideo. Jeśli jednak nie chcecie z niej korzystać, w opcjach rozmowy znalazł się odpowiedni przełącznik, który umożliwia wyłączenie tej funkcji.

Telegram
(źródło: Telegram)

Animowane tła rozmów

Jeśli lubicie dostosowywać wygląd aplikacji, z pewnością ucieszy Was kolejna funkcja, która zawitała do komunikatora – animowane tła.

Do wyboru jest kilka gotowych wzorów i motywów kolorystycznych, lecz można je modyfikować według własnego uznania. Twórcy aplikacji zadbali zarówno o fanów teł jasnych i kolorowych, jak i tych preferujących nieco bardziej stonowane kolory. Można je znaleźć i dostosować w ustawieniach. Każde stworzone przez Was tło możecie również udostępnić swoim znajomym.

Oprócz tego dodano także nowe animacje towarzyszące wysyłaniu wiadomości na czacie, dzięki czemu korzystanie z aplikacji jest jeszcze przyjemniejsze dla oka. Pojawiło się również kilka ruchomych emotek. Możecie je wypróbować, wysyłając jedno z poniższych emoji jako osobną wiadomość.

Jeśli korzystacie z komunikatora na Waszym iPhonie, możecie też skorzystać z dwóch nowych ikon aplikacji oraz dodatkowych efektów półprzezroczystości w oknie rozmowy.

Telegram
(źródło: Telegram)

Nowe opcje w Telegramie wyglądają bardzo ciekawie i z pewnością przekonają część niezdecydowanych osób do przesiadki z innych komunikatorów. Oby tak dalej!