(fot. Telegram)

Telegram w wersji 5.8 już dostępny. Dodawanie kontaktów stało się znacznie łatwiejsze

Pawieł Durow, który stworzył serwis społecznościowy VK, wprowadził także świetny komunikator Telegram. Jak najbardziej może on stanowić alternatywę dla Facebook Messengera czy WhatsAppa. Tym bardziej, że komunikator w wersji na Androida i iOS jest intensywnie rozwijany. Mobilna aplikacja właśnie doczekała się kolejnej aktualizacji.

Telegram w wersji 5.8 przynosi wygodniejsze dodawanie kontaktów w przypadku świeżo rozpoczętych rozmów. Jeśli otrzymaliśmy nową wiadomość od osoby, której nie mamy zapisanej na liście, to na górze czatu pojawi się specjalny przycisk „Add to contacts”. Z kolei jeśli nie mamy ochoty rozmawiać z tą osobą, to obok dostępny jest przycisk „Block User”.

(fot. Telegram)

Kolejna zmiana również wprowadza usprawnienia w dodawaniu kontaktów. Jak podają twórcy Telegrama, nie będziemy musieli już męczyć się z wizytówkami czy dyktowaniem numeru telefonu. Aplikacja otrzymała funkcję dodawania osób, które znajdują się blisko. Wystarczy przejść do sekcji „Add People Nearby”, aby do listy kontaktów dodać osobę, która stoi obok nas i korzysta z komunikatora.

(fot. Telegram)

Telegram otrzymał jeszcze nową sekcję Groups Nearby, która w założeniach ma skupiać w grupy użytkowników znajdujących się w określonej lokalizacji. Przykładowo, dana grupa może składać się z osób mieszkających w wybranym akademiku, będących aktualnie na stadionie czy chodzących do pobliskiej kawiarni.

(fot. Telegram)

Komunikator pozwala teraz na wygodne i sprawne zmienianie właściciela czatu grupowego. Jeśli przykładowo znudziła nam się funkcja administratora lub nie chcemy jej pełnić z innego powodu, to teraz za pomocą kilku kliknięć możemy przekazać wszystkie prawa do grupy innej osobie.

Aktualizacja przynosi jeszcze zestaw nowości wyłącznie dla właścicieli urządzeń z iOS. W opcjach personalizacji wyglądu wprowadzono zmiany pozwalające dokładniej podejrzeć motyw jeszcze przed jego ustawieniem. Dodano również możliwość wyboru stylu ikony. Ponadto, możliwe jest teraz stosowanie Skrótów Siri, aby otwierać rozmowy z wcześniej ustalonymi znajomymi.

Najnowsza wersja aplikacji Telegram powinna być już dostępna do pobrania z poziomu App Store i Google Play.

Polecamy również:

Telegram ucierpiał wskutek poważnego ataku DDoS. Jego źródłem były Chiny

źródło: Telegram