Telegram oferuje teraz wycofywanie wysłanych wiadomości i sporo innych usprawnień | Tabletowo.pl

Telegram oferuje teraz wycofywanie wysłanych wiadomości i sporo innych usprawnień

Dołącz do dyskusji 0

Aktualizacje rzadko kiedy niosą ze sobą jakąś rewolucję. Zdarza się to może raz w roku dla jednej aplikacji, nie częściej. Nowa wersja Telegramu może nie jest jakimś przełomem, ale aktywni użytkownicy tego komunikatora na pewno docenią wprowadzone zmiany.

Jednym z najlepszych pomysłów jest możliwość wycofania wysłanej już wiadomości, nawet do 48 godzin po naciśnięciu ikonki „wyślij”. Może to rozwiązać problem jakiejś późnonocnej weekendowej twórczości, która po przemyśleniu ranka dnia następnego, nie brzmi tak dobrze, jak nam się wydawało. Usuwać można równie dobrze komunikaty wysłane w grupach lub wiadomości prywatne.

Jako, że pakiety danych to zwykle cenne, wyczerpywalne dobro, w menu Telegrama znalazła się nowa zakładka dotycząca wykorzystania sieci oraz plików pobranych na urządzenie. Rzecz może okazać się przydatna zwłaszcza podczas podróży za granicę, kiedy to każdy megabajt jest na wagę złota.

Telegram od dłuższego czasu rozumie, jak ważna dla jego użytkowników jest prywatność, dlatego od 2014 roku umożliwia podawanie innym nazwy użytkownika w komunikatorze, zamiast numeru telefonu. Od teraz linki do profili, które dotąd miały formę telegram.me/<i tu nazwa użytkownika> ulegają skróceniu. Teraz przybierają formę t.me/<i tu nasz pseudonim>. Zmiana dotyczy również kanałów, grup publicznych i naklejek.

85% użytkowników Telegrama to Androidowcy. Dla użytkowników tego systemu przygotowano kilka pomniejszych usprawnień:

  • Wiadomości od jednego nadawcy są teraz grupowane, a przy nich pojawia się data, kiedy je otrzymano, dzięki czemu łatwiej nawigować po rozmowach
  • Aplikacja zapamiętuje pozycję, w jakiej zakończyliśmy przeglądać dialog. To przydatne, gdy ktoś postanawia nam streścić Władcę Pierścieni w serii jakichś 1000 wiadomości. Wiadomo, że nie zawsze mamy czas czytać takie epopeje „na raz”
  • Udostępnianie plików stało się nieco łatwiejsze dzięki liście ostatnio pobranych plików, pojawiającej się zaraz po wybraniu opcji „udostępnij”
  • Zapewniono wsparcie dla klawiatury GBoard
  • Dodano menu szybkiej akcji dla korzystających z systemu Android w wersji 7.1
  • Wrzucono też kilka nowych emoji do wykorzystania podczas długich rozmów

Nowe rzeczy dostępne są dla użytkownków wersji v.3.16.

źródło: Telegram

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona