Telefonu BlackBerry nie zrobi BlackBerry? 16

Telefonu BlackBerry nie zrobi BlackBerry?

W przyszłym miesiącu powinien zostać zaprezentowany nowy smartfon firmy BlackBerry. W tym roku na rynku mają pojawić się jeszcze co najmniej dwa urządzenia sygnowane logo kanadyjskiej firmy. Co ciekawe, niektóre z nich najprawdopodobniej nie będą wcale dziełem BlackBerry.

BlackBerry nie radzi sobie najlepiej na rynku smartfonów i pewnie jesteśmy świadkami ostatnich prób firmy, aby pozostać w grze. Jeżeli kolejne kwartały będą podobne do ostatniego, najdalej za rok spółka będzie zmuszona do rezygnacji z produkcji urządzeń mobilnych.

W kontekście przygotowywanych na ten rok urządzeń pojawiła się ciekawa informacja. Twórcą jednego z tegorocznych smartfonów ma być chińska firma TCL, właściciel marki Alcatel. Według wcześniejszych doniesień, TCL oraz BlackBerry miały jakiś czas temu zawiązać współpracę w celu tworzenia razem kolejnych smartfonów.

W bazie danych Wi-Fi Alliance pojawiła się informacja o urządzeniu o nazwie kodowej DTEK 50, którego producentem jest TCL. Co ciekawe, DTEK to również nazwa kodowa powiązana ze smartfonem BlackBerry Priv. Dodatkowo, urządzenie firmy TCL zostało zarejestrowane pod nazwą STH100-2, która jest bardzo podobna do dotychczasowej numeracji smartfonów BlackBerry (np. BlackBerry Priv to STH100-1).

Wszystko to pośrednio wskazuje, że przynajmniej jeden z kolejnych telefonów kanadyjskiej firmy będzie stworzony przez właściciela marki Alcatel. Czy to dobra wiadomość? Przekonamy się o tym już niebawem.

Źródło: CrackBerry