Telefonu BlackBerry nie zrobi BlackBerry? | Tabletowo.pl

Telefonu BlackBerry nie zrobi BlackBerry?

Dołącz do dyskusji 0

W przyszłym miesiącu powinien zostać zaprezentowany nowy smartfon firmy BlackBerry. W tym roku na rynku mają pojawić się jeszcze co najmniej dwa urządzenia sygnowane logo kanadyjskiej firmy. Co ciekawe, niektóre z nich najprawdopodobniej nie będą wcale dziełem BlackBerry.

BlackBerry nie radzi sobie najlepiej na rynku smartfonów i pewnie jesteśmy świadkami ostatnich prób firmy, aby pozostać w grze. Jeżeli kolejne kwartały będą podobne do ostatniego, najdalej za rok spółka będzie zmuszona do rezygnacji z produkcji urządzeń mobilnych.

W kontekście przygotowywanych na ten rok urządzeń pojawiła się ciekawa informacja. Twórcą jednego z tegorocznych smartfonów ma być chińska firma TCL, właściciel marki Alcatel. Według wcześniejszych doniesień, TCL oraz BlackBerry miały jakiś czas temu zawiązać współpracę w celu tworzenia razem kolejnych smartfonów.

W bazie danych Wi-Fi Alliance pojawiła się informacja o urządzeniu o nazwie kodowej DTEK 50, którego producentem jest TCL. Co ciekawe, DTEK to również nazwa kodowa powiązana ze smartfonem BlackBerry Priv. Dodatkowo, urządzenie firmy TCL zostało zarejestrowane pod nazwą STH100-2, która jest bardzo podobna do dotychczasowej numeracji smartfonów BlackBerry (np. BlackBerry Priv to STH100-1).

Wszystko to pośrednio wskazuje, że przynajmniej jeden z kolejnych telefonów kanadyjskiej firmy będzie stworzony przez właściciela marki Alcatel. Czy to dobra wiadomość? Przekonamy się o tym już niebawem.

Źródło: CrackBerry

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona