Tegra 4 niezwyciężona w benchmarkach! - Tabletowo.pl

Tegra 4 niezwyciężona w benchmarkach!

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Tegra 4 niezwyciężona w benchmarkach! Nowości

Oprócz tabletów internetowych, tegoroczne targi technologiczne CES w Las Vegas przyniosły nam nowe układy SoC. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć takich firm, jak Qualcomm (Snapdragon 600 i Snapdragon 800), Rockchip (RK3188), czy nVidia. Amerykański gigant jest także obecny na Mobile World Congress, dzięki czemu możemy poznać możliwości Tegry 4. A te, jak się zaraz sami przekonacie, są naprawdę imponujące.

Tegra 4, która zbudowana została w oparciu o architekturę ARM Cortex A15, charakteryzuje się czterema rdzeniami głównymi o częstotliwości taktowania 1,9 GHz, jednym pomocniczym oraz 72-rdzeniowym układem graficzny ze wsparciem dla Direct X11 oraz OpenGL 4.0. Dla zobrazowania mocy drzemiącej w układzie nVidia Tegra 4, przeprowadzono szereg testów przy użyciu popularnych aplikacji benchmarkowych, ich obiektem był natomiast tablet referencyjny, który prócz wspomnianej jednostki obliczeniowej, cechuje się 10,1-calowy wyświetlaczem, na którym obraz prezentowany jest w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Jesteście ciekawi wyników? Oto one :)

  • AnTuTu – 36458,
  • Quadrant 2.0 – 16000,
  • GLBenchmark 2.5 Egypt HD – 57 fps.

Jak widzicie, Tegra 4 ma potężnych możliwościach. Szkoda więc, że na pierwsze urządzenia z tym układem będziemy musieli jeszcze trochę zaczekać, gdyż jak zapewne pamiętacie, pierwsze dostawy zaplanowane zostały na koniec drugiego kwartału bieżącego roku.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona