Tegoroczny Nexus lepszy niż przypuszczano | Tabletowo.pl

Tegoroczny Nexus lepszy niż przypuszczano

Dołącz do dyskusji 0

Według ostatnich doniesień przygotowywany przez firmę HTC tegoroczny Nexus będzie wyposażony w nieco lepsze rozwiązania sprzętowe, niż to dotychczas zakładano. Zmiany dotyczą przede wszystkim procesora.

Według dotychczasowych przecieków, Nexus 2016 miał być wyposażony w procesor Snapdragon 820. Miało to dotyczyć obu modeli tegorocznego smartfonu, nad którymi pracuje tajwańska firma HTC. Teraz jednak okazuje się, że Nexus może otrzymać nieco lepszy procesor, bo Snapdragon 821.

Na temat tego procesora pisałem jakiś czas temu w kontekście smartfonu Asus Zenfone 3 Deluxe. Snapdragon 821 oferuje o 7% lepsze działanie w porównaniu ze swoim poprzednikiem. To chip, który oferuje taktowanie na poziomie 2,3GHz, podczas gdy Snapgragon 820 – 2,15GHz.

Według ostatnich przecieków, w tym roku HTC wypuści na rynek dwa Nexusy, które obecnie noszą nazwę kodową Marlin oraz Sailfish. Oba urządzenia mają być oparte w dużej mierze na projekcie HTC 10. Największą zmianą będzie natomiast wspomniany już procesor.

Jeżeli przecieki się sprawdzą, tegoroczny Nexus będzie bardziej wydajny nie tylko od Samsunga Galaxy S7, ale również smartfonu Asus Zenfone 3 Deluxe. Tak przynajmniej twierdzą tajwańskie źródła informacji. Premiera nowego Nexusa odbędzie się pewnie latem, wraz z wprowadzeniem stabilnej wersji Androida N.

Źródło: Focus Taiwan

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona