Teclast X98 3G: Intel Bay Trail, wysoka rozdzielczość i 3G za 210 dolarów - Tabletowo.pl

Teclast X98 3G: Intel Bay Trail, wysoka rozdzielczość i 3G za 210 dolarów

O produktach firmy Teclast pisaliśmy w ostatnim czasie dwukrotnie. Już niebawem mają na rynku pojawić się Teclast Tpad P79HD z wyświetlaczem Full HD, a także tańszy Teclast G17s 3G. Wygląda jednak na to, że najciekawsze urządzenie w portfolio firmy pojawi się dopiero w kwietniu. Wówczas na rynku zadebiutować ma Teclast X98 3G, czyli bardzo ciekawy tablet z procesorem Intela i wysoką rozdzielczością ekranu.

Nowy model ma posiadać wyświetlacz IPS o przekątnej równej 9,7 cala i rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Za wydajność ma odpowiadać czterordzeniowy, taktowany zegarem 1,83 GHz procesor Intel Bay Trail – a dokładniej Intel Atom Z3740D. Co ciekawe, jest to procesor 64-bitowy. Oprócz tego Teclast X98 3G zostanie wyposażony w 2 GB pamięci RAM oraz bardzo szybką pamięć wewnętrzną eMMC (150 MB/s) o rozmiarze 32 GB. Pod względem wydajności powinna być to więc bardzo udana konstrukcja.

Tabletowo.pl Teclast X98 3G: Intel Bay Trail, wysoka rozdzielczość i 3G za 210 dolarów Chińskie Ciekawostki Nowości

Reszta specyfikacji urządzenia także zapowiada się ciekawie. Do dyspozycji użytkownika najprawdopodobniej zostaną oddane WiFi, modem 3G, Bluetooth, GPS, slot kart microSD, kamerka do wideorozmów o rozdzielczości 2 Mpx oraz aparat główny 5 Mpx, a także bateria o pojemności 8500 mAh. Wszystko to ma działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Można przypuszczać, że będzie to najnowsza odsłona, czyli KitKat.

Tabletowo.pl Teclast X98 3G: Intel Bay Trail, wysoka rozdzielczość i 3G za 210 dolarów Chińskie Ciekawostki Nowości

Tablet ma pojawić się w kwietniu, zaś cena ma oscylować w granicach 210 dolarów. Wygląda więc na to, że wiosna obfitować będzie w bardzo interesujące urządzenia, które łączą wysoką rozdzielczość ekranu, mocny procesor i przystępną cenę. Wystarczy przypomnieć chociażby FNF iFive Mini 3, który za 180 dolarów oferuje podobną specyfikację.

Jak zapatrujecie się na nowy model Teclasta?

[źródło]

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona