Teclast X98 3G: Intel Bay Trail, wysoka rozdzielczość i 3G za 210 dolarów | Tabletowo.pl

Teclast X98 3G: Intel Bay Trail, wysoka rozdzielczość i 3G za 210 dolarów

Dołącz do dyskusji 0

O produktach firmy Teclast pisaliśmy w ostatnim czasie dwukrotnie. Już niebawem mają na rynku pojawić się Teclast Tpad P79HD z wyświetlaczem Full HD, a także tańszy Teclast G17s 3G. Wygląda jednak na to, że najciekawsze urządzenie w portfolio firmy pojawi się dopiero w kwietniu. Wówczas na rynku zadebiutować ma Teclast X98 3G, czyli bardzo ciekawy tablet z procesorem Intela i wysoką rozdzielczością ekranu.

Nowy model ma posiadać wyświetlacz IPS o przekątnej równej 9,7 cala i rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Za wydajność ma odpowiadać czterordzeniowy, taktowany zegarem 1,83 GHz procesor Intel Bay Trail – a dokładniej Intel Atom Z3740D. Co ciekawe, jest to procesor 64-bitowy. Oprócz tego Teclast X98 3G zostanie wyposażony w 2 GB pamięci RAM oraz bardzo szybką pamięć wewnętrzną eMMC (150 MB/s) o rozmiarze 32 GB. Pod względem wydajności powinna być to więc bardzo udana konstrukcja.

7c3e934af1

Reszta specyfikacji urządzenia także zapowiada się ciekawie. Do dyspozycji użytkownika najprawdopodobniej zostaną oddane WiFi, modem 3G, Bluetooth, GPS, slot kart microSD, kamerka do wideorozmów o rozdzielczości 2 Mpx oraz aparat główny 5 Mpx, a także bateria o pojemności 8500 mAh. Wszystko to ma działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Można przypuszczać, że będzie to najnowsza odsłona, czyli KitKat.

Tablet ma pojawić się w kwietniu, zaś cena ma oscylować w granicach 210 dolarów. Wygląda więc na to, że wiosna obfitować będzie w bardzo interesujące urządzenia, które łączą wysoką rozdzielczość ekranu, mocny procesor i przystępną cenę. Wystarczy przypomnieć chociażby FNF iFive Mini 3, który za 180 dolarów oferuje podobną specyfikację.

Jak zapatrujecie się na nowy model Teclasta?

[źródło]

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona