Techbite Arc 13.3 SLIM to nowy, lekki laptop z dotykowym ekranem od mPTech

Do oferty firmy mPTech dołączył nowy laptop konwertowalny techbite Arc 13.3. SLIM. Wyposażono go w dotykowy ekran z obrotową konstrukcją.

Reklama

Laptop z ekranem obracanym o 360 stopni

Urządzenia konwertowalne nie są nam całkiem obce – wszak od lat mamy do czynienia z różnymi sprzętami o podobnej konstrukcji. Trzeba jednak przyznać, że mPTech dotąd nie miał w swojej ofercie zbyt wielu takich komputerów, co zmienia się wraz z premierą techbite Arc 13.3 SLIM.

Laptop wyposażono w 13,3-calowy, dotykowy ekran Full HD, który można odwrócić na obrotowym zawiasie i uczynić z urządzenia spory tablet czy panel demonstracyjny. Przy wadze 1,3 kg i 15 mm grubości nie ma większego problemu z przenoszeniem urządzenia. Pewnej elegancji dodaje mu metalowa obudowa. Do pracy wieczorami przydaje się podświetlana klawiatura.

Nic ponad minimum

Notebook wyposażony został w baterię o pojemności 5000 mAh, która ma zapewnić do 5 godzin pracy na jednym ładowaniu. Do łączenia się z sieciami oraz innymi urządzeniami, mamy do dyspozycji moduł Wi-Fi, Bluetooth 4.2, porty HDMI, 2x USB-C i audio jack 3,5 mm.

W środku pracuje niskonapięciowy procesor Intel Celeron N4100 (14 nm) ze zintegrowanym układem graficznym Intel z serii 600 oaz 4 GB RAM. Do tego mamy 64 GB pamięci wewnętrznej. Całość działa na systemie Windows 10 Pro.

Jak widać, są to bardzo podstawowe podzespoły, i najwyraźniej o to chodziło mPTech – by dostarczyć na rynek urządzenie wypełniające podstawowe zadania i nie przytłaczające użytkownika ceną, co w dobie pracy i nauki zdalnej bywa kluczowym czynnikiem zakupowym. Uzasadniona jest obawa, jak Windows 10 będzie działał na takiej konfiguracji, i być może z tego powodu mPTech umożliwia rozbudowę pamięci wewnętrznej o dysk SSD (do 512 GB) lub rozszerzenie jej o 128 GB za pomocją karty microSD.

Laptop techbite Arc 13.3 SLIM kosztuje w sklepie producenta 1599 złotych. Gdybyśmy zdecydowali się na jego zakup w sklepie operatora Play, to wraz z notebookiem dostaniemu dysk oraz mysz.