Tank Hero – wracają wspomnienia z Pegasusa

tank hero

Tym dzisiejszym wpisem będę się starał troszeczkę bardziej rozruszać dział aplikacje/gry, który aż się o to prosi. Zacznę od gry Tank Hero.

Czy jest wśród czytelników portalu Tabletowo.pl osobą, która choć raz w dzieciństwie grała w kultową grę zręcznościową, pod tytułem Tank 1990? Owa gra była dostępna na legendarnej i dla wielu kultowej konsoli Pegasus. Dziś postaram się wrócić do owych klimatów właśnie dzięki Tank Hero.

Natrafiłem na tą grę kilka godzin przed mym wyjazdem do Bielska Białej, jakieś 2 tygodnie temu. Poszukiwałem nowych gier, aby umilić sobie podróż naszą koleją. Znalazłem ją w sklepie Google Play, widniała tam jako gra Zręcznościowa. Przeczytałem opis, komentarze a na końcu obejrzałem film dodany przez producenta gry – Clapfoot:

Przypomniały mi się czasy, kiedy właśnie na kultowym obecnie Pegasusie wraz z sąsiadem męczyliśmy Tank 1990. Teraz nadszedł czas mobilności dla gier, więc bez zawahania zainstalowałem Tank Hero na swym tablecie, którym jest Nexus 7. Spakowałem się i ruszyłem na stację. Podróż miała trwać, z założenia, około 2 godzin i 15 minut. Wsiadłem do pociągu, odłożyłem torbę na półkę, wcześniej wyjmując tablet i zaczęło się.

Tank Hero jest typową zręcznościówką z dwoma trybami, Kampanią i trybem Przetrwania. Dostajemy do dyspozycji swój własny czołg, którym zwalczamy inne, atakujące nas wrogie pojazdy. Mamy do dyspozycji 5 typów pocisków, za pomocą których musimy zwalczyć 5 różnych typów wrogich czołgów. Wszystko to rozgrywa się obecnie na ponad 120 różnych planszach w 2 światach. Całość jest ukazana w grafice 3D i wspierana wysoką rozdzielczością dla tabletów. Gra, dzięki temu, nie męczy wzroku nawet podczas dłuższego zasiedzenia.

Z początku, zaraz po uruchomieniu, gra wydała mi się troszkę zbyt łatwa. Jednak już po chwili grania Tank Hero, udowodnił mi jak bardzo się myliłem. Gra wymaga od nas refleksu i to naprawdę dobrego oraz przewidywania połączonego z dobrym planowaniem swych ruchów.

Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym, więc bywa trudno, szczególnie na wyższych poziomach, gdzie naprawdę trudno awansować już za pierwszym podejściem. Wraz z kolejnymi poziomami zmieniają nam się plansze (rozmieszczenie przeszkód) oraz typy czołgów na nich występujące (chodzi o rodzaj używanych przez nich typów pocisków, których-  jak wspomniałem już wyżej – jest 5).

Dodatkowo każde przejście danego poziomu/planszy jest kwitowane zdobyciem jednego z 3 medali (złoty, srebrny, brązowy). Dla lubiących zdobywać Achievementy, została przewidziana taka opcja, co wymaga darmowej rejestracji na OpenFeint, z poziomu statystyk w menu gry.

Tank Hero jest typowym zręcznościowym „zjadaczem” czasu, o czym doskonale świadczy fakt, iż cała podróż minęła mi jak z bicza trzasnąć. Grafika jest przyjemna dla oka, a poziom trudności rośnie wprost proporcjonalnie do postępów w grze, stając się w pewnym momencie naprawdę godnym przeciwnikiem. Spędziłem przy tej grze już kilka dobrych godzin i uważam iż warta jest polecenia oraz zainstalowania na naszych tabletach. Dodatkowo na jej plus działa to, że jest to gra w 100% darmowa. Jej producent stworzył jeszcze jedną bardzo podobną grę opartą o Tank Hero, mianowicie Tank Hero: Laser Wars, która występuje w wersji darmowej, jak i w wersji płatnej pod nazwą Tank Hero: Laser Wars Pro (aktualnie kosztuje 6,38 złotych). Po samej nazwie możecie wywnioskować o zmianach w kolejnej odsłonie Tank Hero.

Linki do Tank Hero na poszczególne platformy:
iOS,
Android.

_

Jeśli macie jakieś konkretne gry lub aplikacje, które chcielibyście, byśmy opisali na łamach Tabletowo.pl – dajcie znać w komentarzach – weźmiemy pod uwagę w kolejnych wpisach.

Exit mobile version