Xiaomi Redmi Go (fot. Xiaomi Philipines)

Tani smartfon z Androidem czerpie garściami z filozofii Xiaomi – Redmi Go będzie dostępny za mniej niż 80 euro

Xiaomi, za pośrednictwem wyodrębnionej marki Redmi, chyba wraca do korzeni. Wszystko wskazuje na to, że modele pojawiające się w nowej ofercie tego producenta, będą kontynuować tradycję swoich smartfonowych przodków.

Redmi Go to pierwszy smartfon z Androidem Go w ofercie Redmi. Gdyby zaliczyć tego producenta jeszcze do Xiaomi, to byłby pierwszy telefon tej firmy od bardzo dawna, który kosztuje mniej niż 80 euro na start.

Biorąc pod uwagę cenę, nie będzie można wymagać od tego sprzętu nie wiadomo czego. To urządzenie kierowane jest do osób, które dotąd nie miały do czynienia ze smartfonami. W środku zainstalowano więc podzespoły, które nie byłyby w stanie podołać pełnemu Androidowi 8.0, więc dostosowano je pod Androida Go – lżejszą, mniej wymagającą wersję tego systemu.

Redmi Go ma więc 5-calowy wyświetlacz IPS w klasycznym formacie 16:9, z rozdzielczością 1280 × 720 pikseli. W środku pracuje procesor Qualcomm Snapdragon 425 (1,4 GHz), jedynie 1 GB pamięci RAM i tylko 8 GB pamięci wewnętrznej, które można rozszerzyć przy pomocy karty microSD.

Od razu więc widać, że jest to model przeznaczony głownie do dzwonienia i odbierania wiadomości. W żadnym wypadku nie można go nazwać sprzętem sprzyjającym fotografii, ale 8-megapikselowy aparat z tyłu i 5-megapikselowa kamera z przodu powinny sprawdzić się w podstawowych zastosowaniach.

Smartfon jest dual-SIMem, obsługuje LTE i Bluetooth 4.2. Redmi było bardzo hojne, jeśli chodzi o zastosowaną baterię – ma ona aż 3000 mAh, co zapowiada świetny czas działania. Całością zarządza Android 8.1 Oreo Go, obsługujący uproszczone wersje aplikacji Google.

Redmi Go trafi do sprzedaży w Europie w cenie poniżej 80 euro. Będzie wspierać przydatne dla nas pasmo LTE B20.

Redmi Go zdradza swój wygląd i specyfikację. To pierwszy smartfon marki z Androidem Go

źródło: WinFuture