Szkoda, że nie w Polsce. Tani plan Netfliksa na smartfony i tablety tylko w Indiach

Na listopadowy start Disney+ w USA przygotowuje się nie tylko Disney, ale także jego bezpośrednia konkurencja. Netflix na przykład szuka nowych klientów w Indiach, ruszając w tym kraju z ofertą dla osób chcących oglądać filmy i seriale tylko na smartfonie lub tablecie.

Netflix rozpoczął testy mobilnego planu filmowego już na początku roku, oferując programy telewizyjne i seriale w standardowej rozdzielczości 480p. Przyszedł czas na jego uruchomienie.

W tym momencie taryfa Mobile kosztuje 199 rupii (~11 zł) za miesiąc. Oznacza to, że jest to obecnie druga pod względem korzystnej ceny usługa streamingu wideo w Indiach. Pierwsze jest Amazon Prime Video za 129 rupii (~7 zł). Inny popularny w tym kraju serwis to Hotstar, kosztujący 299 rupii/mies. (~16,50 zł).

Nowy plan dla smartfonów i tabletów ma sporo sensu. W Indiach jest ponad miliard osób korzystających z urządzeń mobilnych. Nadal w wielu miejscach brakuje dobrego zasięgu czy szybkich łącz internetowych. Dzięki temu, że Netflix oferuje teraz tani plan filmowy z przesyłem materiałów w rozdzielczości 480p, pochłanianie kolejnych odcinków seriali nie będzie tak mocno bić po hinduskich kieszeniach, a nie pozwoli na pozostanie z tyłu za nowościami coraz liczniej pojawiającymi się na platformie.

Rozumiem podejście Netfliksa i wcale nie obraziłbym się na otworzenie podobnej opcji w innych krajach. Oglądanie filmów w podróży, gdzie czasem trudniej targać ze sobą całego laptopa, podczas gdy smartfon mam przy sobie praktycznie zawsze, byłoby całkiem ciekawą opcją.

Netflix w Polsce blokuje możliwość korzystania z darmowego okresu próbnego

źródło: Netflix